Krótkie fryzury

3
4871

Krótkie włosy zdobywają coraz więcej zwolenniczek. Wprawny fryzjer potrafi wyczarować na głowie klientki naprawdę super krótką fryzurę, podkreślając ją dodatkowo konkretnym kolorem. W takim wydaniu na pewno nie przejdziemy niezauważone. Zalet krótkich włosów jest wiele: od szybkiego mycia, przez ekspresowe suszenie, po modelowanie. Te czynności wykonamy sprawnie, tracąc niewiele czasu, a efekt będzie piorunujący.

Czy krótkie fryzury są kobiece?

Jak najbardziej. Jeśli rodzaj fryzury jest dobrany prawidłowo do kształtu czaszki i owalu twarzy to bardzo często będziemy wyglądać dużo lepiej w krótkich włosach niż w długich falach. Niejednokrotnie dziewczyny przekonywały się, że po ścięciu włosów wyglądają dużo lepiej, kobieco, lekko i wyjątkowo. Krótkie włosy uwidoczniły ich zalety urody, jak: duże oczy, zgrabną linię żuchwy czy pełne usta. Dzięki zamianie uczesania na krótką wersję wzrok innych skupia się nie tylko na włosach, ale również na twarzy.

Jak dbać o krótkie włosy?

To proste i oszczędne. Przy krótkich włosach zużywamy mniej produktów do pielęgnacji i stylizacji, dzięki temu możemy sobie pozwolić np. na droższe kosmetyki, gdyż będziemy z nich korzystać przez długi czas. Ważna zasada – stosujemy mniejszą ilość szamponu, odżywki czy maski. Zastosowanie zbyt dużej ilość spowoduje przeciążenie pasm, co w rezultacie skutkuje przyklapniętą fryzurą i przetłuszczającymi się włosami. Pielęgnację dobieramy kierując się kondycją naszych włosów i kolorem. Inne serie produktów będą dla blondynek, a inne dla ognistowłosych.

Jak układać krótkie włosy?

Zależnie od cięcia czasem wystarczy tylko trochę gumy modelującej, a czasem trzema użyć trochę pianki i pasty do układania. Nie przesadzajmy z ilością gdyż błyskawicznie możemy obciążyć włosy i całość będzie wyglądać jak oklapnięty naleśnik. Krótkie włosy wymagają stylizacji, ale nie zajmuje ona aż tak wiele czasu. Zwolenniczki długich włosów mówią, że im wystarczy sekunda, by związać włosy w koński ogon czy kok. To prawda, ale przez to zazwyczaj na co dzień wyglądają one tak samo. Krótkowłose kobiety mogą codziennie modyfikować uczesanie, zmieniając np. ułożenie grzywki na drugi bok czy zaczesując włosy do góry.

3 KOMENTARZE

  1. Krótkie fryzury mogą być naprawdę eleganckie, szykowne i stylowe. Ja mam swoją stylistkę na Warszawskim Ursynowie Panią Patrycję z salonu Gnatyshyn. Prawdziwa mistrzyni w swoim fachu. Świetnie potrafi dopasować fryzurę do kształtu głowy, rysów twarzy, co zwłaszcza przy krótkich fryzurach ma ogromne znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ