Maska do włosów, czyli kosmyki w domowym SPA. Zobacz, kiedy naprawdę warto stosować maseczkę na włosy!

0
151

Mocne, lśniące i zdrowe włosy – jeśli wydaje Ci się, że taki efekt jesteś w stanie uzyskać tylko i wyłącznie przy zastosowaniu samego szamponu i odżywki, to jesteś w wielkim błędzie. Nasze włosy, tak samo jak skóra twarzy czy ciała, potrzebują na co dzień dodatkowej pielęgnacji, która pomoże je zregenerować, wzmocnić i ochronić przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. A to wszystko może im zapewnić odpowiednio dobrana maska do włosów, którą od czasu do czasu, w celach profilaktycznych, powinna stosować każda z nas. Istnieje jednak kilka szczególnych sytuacji, w których stosowanie maseczki na włosy jest właściwie niezbędne. Podpowiadamy, kiedy naprawdę warto zafundować swoim włosom domowe SPA!

Maseczki na włosy – czym różnią się od odżywek?

Gotowe maski do włosów, które znajdziemy praktycznie w każdej drogerii, różnią się od zwykłych odżywek nie tylko konsystencją, funkcjami czy sposobem działania, ale przede wszystkim składem, który sprawia, że znacznie lepiej radzą sobie one z dogłębnym odżywianiem i regeneracją włosów. W najlepszych maskach do włosów znajdziemy dużą ilość silnie skoncentrowanych składników, które pozwolą przeprowadzić intensywną odbudowę zniszczonych włosów. Ponadto znajdują się w nich również specjalne substancje odżywcze, które wnikają głęboko we włosy i skutecznie chronią je przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych – w tym wiatru, mrozu czy gorącego powietrza z suszarki, lokówki i prostownicy.

Dobra maska do włosów – jaką wybrać?

Na rynku kosmetycznym możemy spotkać się z różnymi rodzajami masek do włosów np. odżywczą, intensywnie regenerującą, głęboko odbudowującą czy silnie nawilżającą maską do włosów. Wybór jednej z nich powinien być podyktowany przede wszystkim konkretnymi potrzebami naszych włosów. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że inna maska do włosów będzie nam potrzebna, gdy zmagamy się nadmiernym wypadaniem włosów, zaś inna w przypadku, gdy chcemy poprawić ich kondycję po trwałej koloryzacji farbą do włosów. Dużą popularnością wśród kobiet cieszą się maski do włosów Garnier, które w szybki i prosty sposób są w stanie poprawić kondycję zniszczonych, przesuszonych, cienkich czy wypadających włosów.

Kiedy należy zastosować maseczkę do włosów?

Maseczka do włosów może być doskonałym uzupełnieniem naszej codziennej pielęgnacji, jednak warto ją zastosować szczególnie w kilku przypadkach.

  • Nasze włosy będą będą nam wdzięczne za taką dodatkową dawkę odżywienia i regeneracji po zabiegach przedłużania, rozjaśniania czy keratynowego rozjaśniania włosów.
  • Maseczka do włosów to również doskonały sposób na walkę z wypadaniem włosów czy ich ogólnym osłabieniem.
  • Regularne stosowanie masek to wręcz obowiązek tych z nas, które zmagają się z suchością, łamliwością czy widocznymi zniszczeniami włosów.
  • Stosowanie maski do włosów, ze względu na wysoką skuteczność w odżywianiu, może w pewnym stopniu zastąpić wykonywane do tej pory zabiegi olejowania czy też laminowania włosów.
  • Maska do włosów sprawdzi się też doskonale u tych z pań, które decydują się na częste upięcia włosów – to czynność, która wbrew pozorom ma bardzo duży wpływ na pogorszenie się kondycji naszych włosów oraz zwiększenie ich skłonności do łamania i wypadania.
  • O regularnym stosowaniu masek na włosy nie powinny też zapominać osoby, które bardzo często zmieniają kolor swoich włosów – farbowanie ma bowiem na nie bardzo niszczący wpływ.
  • Odpowiednie maski i maseczki mogą też nam pomóc we wzmacnianiu i zwiększaniu objętości cienkich włosów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ