Modelowanie włosów krótkich – produkty stylizacyjne

0
1357

Krótkie włosy to wygodna i praktyczna fryzura. W szczególności latem, przy wyższych temperaturach, łatwo jest się przekonać do ścięcia swoich długich włosów, które tylko potęgują uczucie gorąca, nieprzyjemnie przyklejają się do spoconego czoła czy karku. Warto więc zdecydować się krótką fryzurę. Jednak mitem jest to, że krótkie włosy nie potrzebują stylizacji. Modelowanie włosów krótkich może być szybkie i bezproblemowe – pod warunkiem, że wiesz jak to robić i jakiś produktów potrzebujesz! Plusem jest również fakt, że posiadanie krótkich włosów pozwala na wiele różnych opcji stylizacji. Dowiedz się jak modelować krótkie włosy!

Co za dużo to niezdrowo!

Pierwszą zasadą przy modelowaniu włosów krótkich to nie przesadzić z kosmetykami stylizującymi. Krótkie włosy łatwo jest obciążyć nadmiarem produktów do stylizacji. Staną się one wtedy oklapłe i szybko się przetłuszczają. Przy krótkiej fryzurze wystarczy ci połowa porcji kosmetyku zalecana na opakowaniu.

Nadaj objętości

Podstawą przy modelowaniu włosów jest nadanie im objętości. W szczególności krótkie cienkie włosy mogą niezbyt ładnie opadać i wręcz przyklejać się do twarzy. Jak tego uniknąć? Użyj sprayu strukturyzującego Constructor, który nie tylko nada włosom objętości, utrwali fryzurę, ale przede wszystkim ochroni włosy przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur przy modelowaniu włosów za pomocą suszarki. Wybrany produkt nałóż na wilgotne włosy po ich wcześniejszym umyciu i wysusz je przy jednoczesnym podnoszeniu włosów u nasady okrągłą szczotką, aby dodatkowo odbić włosy u nasady.

Ujarzmianie niesfornych kosmyków

Krótkie włosy mają to do siebie, że odrastając stają się niezdyscyplinowane i trudno je ,,przywołać do porządku”. Wypróbuj serum wygładzająco-dyscyplinujące Liss Control Intensywne Wygładzenie, które pomoże ci okiełznać niesforne kosmyki dodatkowo chroniąc włosy wrażliwe na wilgoć przed puszeniem się. Nałóż serum na wilgotne włosy, jeśli masz kręcące się włosy to pozwól im wyschnąć samym.

Dzikie fryzury na krótkie włosy

Warto jednak czasem pozwolić sobie na odrobinę wolności! Coraz modniejsze stają się dzikie, zmierzwione fryzury. “Artystyczny nieład” podkreśli twoją oryginalność, nada ci “pazura” i przede wszystkim pewności siebie! Jak układać krótkie włosy w taką zadziorną fryzurę?

  • Scruff Me – żel wichrzący, idealny do stworzenie dzikiej, potarganej fryzury. Nie pozostawia szorstkich włosów w dotyku, a efekt utrzymuje się do 24 godzin. Wystarczy nałożyć go na wilgotne włosy, roztrzepując palcami wysuszyć.
  • Crepage De Chignon – mineralny spray utrwalający pozwalający na uzyskanie efektu dzikiej grzywy. Wysusz włosy pochylając głowę w dół i ugniataj włosy. Następnie spryskaj włosy sprayem. Możesz dodatkowo natapirować kilka pasm włosów.
  • Density Material – wosk-guma elastycznie strukturyzująca. Pozwala na różnorodne efekty stylizacyjne z matowym wykończeniem. Rozgrzej w dłoniach odrobinę produktu i następnie równomiernie nałóż na włosy układając je palcami.

Blask i połysk

Na wieczorne wyjścia, szczególnie takie połączone z szalonymi tańcami warto rozważyć fryzurę na krótkie włosy w stylu wet look. Nie tylko pozwoli na piękny blask włosów, oryginalny, modny wygląd, ale również na całonocne utrwalenie!

  • Metallic Gloss – wosk nabłyszczający, dzięki któremu włosy uzyskają metaliczny, naturalny i trwały połysk. Idealny do wykończenia fryzury.
  • Extreme Splash – żel do włosów pozwalający uzyskać plażowy wet look. Nietłusta konsystencja nie obciążą i nie skleja włosów. Nadaje się do modelowaniu włosów  wilgotnych jak i suchych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ