Olej z pestek winogron na porost włosów – jak bardzo jest skuteczny?

1
1039

Olej z pestek winogron ekstrahuje się z nasion, które są odrzucane w procesie produkcji wina. Olej z pestek winogron oferuje wiele korzyści i jest to świetny sposób na wykorzystanie produktu ubocznego, który inaczej byłyby zmarnowany.
Ponieważ są one małe, każda z pestek winogron daje jedynie niewielką ilość oleju. Większość z pestek winogron jest ekstrahowana za pomocą środków chemicznych, ponieważ proces ten jest bardziej dostępny dla producentów i konsumentów.

Olej z pestek winogron jest jadalny, a smakuje lekko jak orzechy włoskie. Jest to  wielonienasycony olej, a jego  korzyść płynie z zawartości kwasu linolowego.
Stosowany  jest tradycyjnie do gotowania oraz do zastosowań kosmetycznych.

Olej z pestek winogron jest bardzo bezpieczny, ale niektórzy pracownicy służby zdrowia twierdzą, że nie należy stosować go dłużej niż 12 tygodni. Dlatego że są możliwe przy dłuższym użyciu niektóre działania niepożądane, takie jak nadciśnienie tętnicze, nudności, ból głowy, zawroty głowy. Ludzie, którzy biorą leki przeciwkrzepliwe, na cholesterol, ciśnienie krwi powinni skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia olejem z pestek winogron, bo ta naturalna substancja może oddziaływać z lekami w taki sposób, że nie będą one korzystne.
Ludzie, którzy są uczuleni na winogrono powinni być bardzo ostrożni w próbach leczenia tym olejem, ponieważ mogą oni być również uczuleni na sam olej.

Zalety korzystania oleju z pestek winogron olej na włosy
Olej z pestek winogron jest dostępny w większości sklepach ze zdrową żywnością i w aptekach. Tabletki, olej, proszek i kapsułki są zwykle dostępne. Tłoczony na zimno organiczny będzie idealną odmianą, chociaż może być droższy niż chemicznie wytłoczony olej.

Chemiczna ekstrakcja oleju z pestek winogron jest zwykle wytwarzana przez poddanie nasion działaniu wysokiej temperatury i niektórych chemikaliów. Jedną z tych substancji jest z reguły toksyczny heksan rozpuszczalnika. Chemiczna ekstrakcja oleju z pestek winogron jest nadal bezpieczna, ale organicznie tłoczony na zimno jest wyższej jakości.

Olej z pestek winogron jest doskonałym wyborem do pielęgnacji włosów, ponieważ zawiera dużo witaminy E, która jest niezbędna do wzrostu włosów i zdrowia. Białka, minerały i kwas linolowy także oferują wiele korzyści dla włosów.
Ciepła kuracja olejem winogronowym pomoże nabłyszczyć włosy, ale nie będą one tłuste. Pomaga również nawilżyć skórę głowy, by zapobiec łupieżowi. Gdy absorbuje do włosów, pomaga wzmocnić każdy kosmyk od korzeni, co pomaga zapobiec rozdwajaniu, przerzedzaniu i łamaniu pasm. Wygładza również naskórek i zapobiega elektryzowaniu się włosów.
Olej z pestek winogron jest głównie hipoalergiczny i bezpieczny dla skóry wrażliwej, jeśli nie mamy alergii na winogrono.

Jak stosować olej z winogron
Cierpliwość jest potrzebna, by zobaczyć pełne rezultaty, ponieważ olej z pestek winogron nie jest do szybkich poprawek. Jednak jest on bardzo skuteczny, nawet jeśli dana osoba posiada nieznaczną łysinę. Ponieważ jest bezwonny, bezbarwny i delikatny  nie powinien mieć wpływu na kolor włosów.

 1. Pierwszym etapem jest zrobienie odpowiedniej mieszaniny. Olej z pestek winogron nie wymaga skomplikowanej receptury. Może być stosowany samodzielnie lub w mieszaninie z innymi olejkami eterycznymi. Dodajemy w ilości jedna kropla olejku na 4 z oleju z pestek winogron.
  2. Następnie podgrzewamy mieszaninę. Najprostszym sposobem jest umieszczenie miseczki w zlewie pełnym gorącej wodzy. Pozostawić torbę przez kilka minut, aż olej zrobi się ciepły.
 2. Podczas oczekiwania aż olejek się rozgrzeje, myjemy włosy ulubionym szamponem.
  4. Etap cztery – zastosowanie olejku z pestek winogron
  . Sprawdzić temperaturę oleju, by upewnić się, że nie jest za gorący. Najłatwiej jeśli zebrać włosy w kucyk, jeśli są wystarczająco długie, by to zrobić. Następnie rozpocząć wcieranie oleju w skalp i rozprowadzać go w kierunku końcówek. Nie śpieszmy się i upewnijmy się, że włosy są całkowicie nasycone olejem z pestek winogron. Poświęćmy trochę czasu wmasowując olej w skórę głowy, ponieważ skóra głowy również może skorzystać z tego typu pielęgnacji.
 3. Pozostawić włosy do wchłonięcia oleju przez około dwadzieścia minut. Można pozostawić odkryte lub owinąć głowę w ręcznik.
  6. Kiedy czas się skończy, dobrze spłukać włosy ciepłą wodą. Następnie powtórzyć płukanie z chłodniejszą wodą.
  7. W celu zapewnienia maksymalnej korzyści, należy powtórzyć tę gorącą kurację olejowania dwa razy w tygodniu. Pozostawić do wyschnięcia włosy najlepiej bez używania suszarki. Oznacza to, że najlepiej robić ten zabieg, gdy wiemy, że pozostaniemy w domu na cały dzień.

Olej z pestek winogron a ekstrakt z pestek winogron
Istnieje pewne zamieszanie dotyczące oleju z pestek winogron a ekstraktu z pestek winogron. Są one przetwarzane w inny sposób i nie są identyczne, jeśli chodzi o ich korzyści zdrowotne.
Ekstrakt z pestek winogron powstaje przez rozdrabnianie nasion czerwonych winogron. Olej z pestek winogron to ta odrobina oleju, który w sposób naturalny znajduje się w  nasionach. Wyodrębniany jest on podobnie do ekstrakcji oliwy z oliwek.
Olej z pestek winogron stosuje się do pielęgnacji włosów. Również do zastosowań kulinarnych. Ekstrakt z pestek winogron jest do wykorzystania jako suplement ochrony zdrowia.
Oba produkty są wykonane z nasion pozostałych po produkcji wina.

Artykuł pod patronatem sklepu internetowego perano.pltorby skórzane włoskie.

olejowanie

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ