Operacja powiększenia biustu bez tajemnic

0
Operacja powiększenia biustu bez tajemnic

Powiększanie biustu należy do najczęściej wykonywanych zabiegów przez chirurgów plastycznych. Zanim jednak podejmie się decyzje o operacji biustu, warto dokładnie przeanalizować jej wszystkie wady i zalety. Można tego dokonać już po konsultacji wstępnej ze specjalistą. Warto zawsze przedstawić mu swoje oczekiwania i ustalić, jakich efektów można się spodziewać.

Decyzja o powiększeniu biustu

W tej kwestii zarówno pacjentki, jak i lekarze mają „trudny orzech do zgryzienia”. Kobiety często podążając za aktualnymi gwiazdami i trendami w urodzie, pragną całkowicie odmieniać swój wygląd. Wzorując się na ulubionych aktorkach, czy gwiazdach fitness niejedna z nich zdecydowała się na diametralną zmianę w swoim wyglądzie z pomocą skalpela. Chirurdzy plastyczni są tutaj oczywiście po to, aby pomagać kobietom w drodze do ich wymarzonego wizerunku. Jednak niekiedy muszą mierzyć się z oczekiwaniami, które znacznie mogą przewyższać możliwości nie tylko nowoczesnej chirurgii, ale nawet czasem również samych ciał kobiet. Podczas konsultacji z lekarzem warto jest przedstawić swoje oczekiwania, aby ten mógł stwierdzić, czy są one możliwe do realizacji. Oprócz pożądanych efektów pacjentki musi wziąć on podczas planowanej operacji pod uwagę również inne faktory, związane z jej wzrostem, szerokością i kształtem klatki piersiowej, szerokością ramion, umięśnieniem i grubością tkanki podskórnej. Podejmując decyzję o powiększeniu biustu warto zatem pamiętać, aby była ona dogłębnie przemyślana, a pacjentka była świadoma zarówno ryzyka tak poważnej operacji, jak i efektów możliwych do realizacji przez chirurga.

Kto może się poddać operacji powiększenia piersi?

U nie wszystkich kobiet operacja powiększenia piersi jest możliwa do przeprowadzenia. Do grupy, która kwalifikuje się do wykonania operacji, należą kobiety:

  • młode, tuż po pokwitaniu i osiągnięciu dojrzałości płciowej,
  • u których piersi niewiele się rozwinęły lub wcale,
  • z niewielkim biustem, które chcą wreszcie móc nie wypełniać sztucznie swoich biustonoszy,
  • które na skutek karmienia straciły tkankę gruczołową,
  • które chcą podkreślić swoją kobiecość.

Kobiety decydują się na wykonanie w zabiegu w różnym wieku. Niezależnie od niego koniecznym do jego przeprowadzenia warunkiem jest dobry stan zdrowia. Przed podjęciem się operacji lekarz zleci serię badań, które pozwolą na dobranie odpowiedniej metody znieczulenia.

Na czym polega powiększanie piersi?

Do powiększenia piersi niezbędne są implanty. Wielu chirurgów używa tych wykonanych z silikonu. Lekarze chwalą sobie to tworzywo ze względu na jego obojętność w stosunku do tkanek i płynów ustrojowych. Implanty wykonane z dobrej jakości silikonu nie powinny wywoływać stanów zapalnych ani też reakcji uczuleniowych. Wyjątkowo rzadko zdarzają się sytuacje, gdy ciało odrzuca implant. Ma temu zapobiec (m.in.) utworzenie włóknistej torebki, która zabezpiecza wypełnienie przed kontaktem z otaczającymi tkankami.

W ciągu ostatnich lat jakość wszczepianych implantów uległa znacznej poprawie. Zarówno pod względem struktury powłok, jak i zastosowania szorstkich powierzchni, które ograniczają ryzyko pojawienia się torebki wokół implantu, mogącej powodować bolesność. W implantach silikonowych nie stosuje się już płynnego silikonu, który wyciekał w przypadku uszkodzenia zewnętrznej powłoki. Obecnie jako wypełnienie używa się żelu, który nie wylewa się z implantu. Przeczytaj więcej o tym jak wygląda zabieg powiększania piersi na stronie kliniki Aesthetic Med.

Przed ostateczną decyzją

Podczas pierwszej konsultacji warto jest zdefiniować lekarzowi, jakich efektów się oczekuje. Specjalista przedstawi również swój pogląd na sprawę i zaproponuje najlepsze możliwe rozwiązanie. Warto przygotować się również na pytania o stan zdrowia. Dla chirurga niezbędne są takie informacje, gdyż to na ich podstawie stwierdzi, czy pacjentka może poddać się zabiegowi. Specjalista wskaże wtedy również dodatkowe badania, które pacjentka powinna wykonać jeszcze przed zabiegiem.

Jak wygląda zabieg?

Przed samym zabiegiem lekarz wykonuje rysunek na ciele linii cięć, a także miejsc, w którym zostaną umieszczone protezy. Wielu z nich prowadzi również zdjęciową dokumentację medyczną, dlatego warto być przygotowanym na fotografię. Po znieczuleniu pacjentki lekarz wykona cięcia w jednym z następujących miejsc: pod pachą, w bruździe podsutkowej lub wokół otoczki brodawki sutkowej. Implant umieszcza się w kieszeni pod mięśniem piersiowym. Proteza – ze względu na swoje umiesowienie – jest prawie niewyczuwalna dla pacjentki. Rekonwalescencja trwa – w zależności od szybkości regeneracji – około 2, 3 miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj