Pierścionki zaręczynowe – co warto wiedzieć przed zakupem?

0
142
Zaręczyny to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla oświadczającego się mężczyzny, ale również dla jego wybranki. Czasem są zupełnym zaskoczeniem, innym razem są szczegółowo omówione przez parę. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru i zakupu, przeanalizuj różne elementy, które mogą wpłynąć na Twoją decyzję.

Jaki gust ma przyszła właścicielka pierścionka?

Jeżeli planujesz się jej oświadczyć, to znaczy, że znacie się zapewne całkiem dobrze. Wiesz, jak się ubiera, po jaką biżuterię najczęściej sięga i jaki styl jest najbliższy jej sercu. Zapewne jesteś w stanie określić, czy preferuje minimalistyczne dodatki, czy też bardziej strojne, w stylu glamour. Zaglądając do jej kosmetyczki zorientujesz się także dość szybko, czy stawia raczej na złoto, czy też srebro.

Jeżeli masz wątpliwości, zapytaj o pomoc jej przyjaciółkę lub inną bliską osobę. Jeżeli ma to być niespodzianka upewnij się, że nie podzieli się z zainteresowaną Twoimi planami.

Określ, jakim budżetem dysponujesz

Dlaczego to tak ważny etap wyboru pierścionka zaręczynowego? Otóż widełki cenowe oscylują pomiędzy 200 zł a pół miliona złotych. Całkiem duża rozpiętość, nieprawdaż? Zaoszczędzisz sobie czasu (i frustracji) jeżeli od razu założysz, jaka górna kwota jest w zasięgu Twoich możliwości. Najtańsze modele są pozłacane, a za ozdobę mają perłę lub cyrkonię. Te droższe, już od ok. 1000 zł mogą mieć diament. Najdroższe wykonane są ze złota i posiadają pokaźnych rozmiarów, w specjalny sposób przygotowane kamienie szlachetne.

Pamiętaj, że więcej nie musi oznaczać lepiej. Jeżeli znajdziesz wzór pierścionka, który będzie według Ciebie idealnie pasował do twojej ukochanej, nie musisz przejmować się tym, że znajduje się o wiele poniżej granicy cenowej, którą sobie założyłeś.

Sprawdź próbę złota

Pamiętaj, że nie każdy złoty element biżuterii jest tak samo cenny. Zwracaj zatem nie tylko uwagę na materiał, z którego wykonany jest pierścionek, ale też jaką ma próbę. Najbardziej popularne jest złoto próby 585. Zaręczyny to szczególna okazja, warto więc postawić na złoto 14-karatowe. Tańsze pierścionki wykonane są ze złota próby 333.

Zakup czy rozmiar?

Pamiętaj, że nie musisz zaczynać od przejmowania się tym, na jaki rozmiar pierścionka musisz się zdecydować. Możesz najpierw wybierasz wzór, a następnie określić, jaką ma mieć wielkość. Praktyczne są rozwiązania oferowane przez sklepy jubilerskie online. Savicki bezpłatnie przesyła klientowi miarkę jubilerską, za pomocą której można określić potrzebny rozmiar pierścionka. Jak to zrobić? Najprościej dopasowując odpowiednie kółko do palca, na którym obrączka będzie noszona. Wymaga to jednak zrezygnowania z zaręczynowej niespodzianki i zaangażowania ukochanej do mierzenia.

Można również ukradkiem podebrać jeden z pierścionków, który posiada w swojej kolekcji biżuterii, co do którego masz pewność, że jest na nią dobry. Porównujesz jego wielkość z otrzymaną ze sklepu miarką jubilerską. Nie jest to trudne, a w razie potrzeby zawsze możesz poprosić kogoś o pomoc.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ