Profesjonalny manicure w domowym zaciszu. 3 akcesoria, których potrzebujesz

0
30
Piękne i zadbane dłonie to symbol elegancji i klasy. Zwracamy na nie uwagę przy powitaniu, pierwszym kontakcie, rozmowie. Nic dziwnego, że zależy nam na tym, by świetnie się prezentowały. Ale żeby tak było, musimy nie tylko zadbać o kondycję skóry, jej nawilżenie i elastyczność, ale również zatroszczyć się o wygląd paznokci. Na szczęście profesjonalny manicure możemy wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Wystarczą dobre akcesoria, odpowiedni lakier oraz odrobina cierpliwości. Do dzieła!

Pilniki

Dobre akcesoria do manicure to podstawa udanego zabiegu. Żeby móc profesjonalnie zadbać o swoje paznokcie, trzeba wiedzieć, czego konkretnie będziemy potrzebować. Niezbędny jest oczywiście pilnik, a czasem nawet kilka. Każdy z nich będzie spełniać inną funkcję. Postawmy na dwustronny pilnik w kształcie banana lub łódki, którego kształt umożliwi wygodną pracę. Warto też zwrócić uwagę na gradację. Konfiguracja 180/240 będzie najlepsza. Pierwsza z nich umożliwia skracanie płytki, a druga – nadawanie jej pożądanego kształtu. Co ważne, akcesorium takie sprawdzi się zarówno przy naturalnych, jak i przedłużonych paznokciach. Wygodny, poręczny i lekki pilniczek świetnie zda egzamin przy przygotowywaniu paznokci do dalszych zabiegów.

Polerki

Wybierając idealny zestaw akcesoriów do manicure, nie możemy zapomnieć o polerce. Ten niepozorny gadżet umożliwi nam wygładzenie powierzchni płytki, a to z kolei jest gwarancją przedłużonej trwałości nałożonego później lakieru. Wybierając polerkę, postawmy na taką od sprawdzonej, zaufanej firmy. Warto wypróbować produkty ilū i LUSSONI, które są delikatne i bezpieczne dla paznokcia. Ich rdzenie zostały stworzone na bazie elastycznego tworzywa i miękkiej gąbki, dzięki którym polerki doskonale dopasowują się do kształtu płytki oraz pozwalają dotrzeć w trudniej dostępne miejsca. Dobrze sprawdzą się modele w kształcie trapezu – wygodne i poręczne. Zmatowione i wygładzone polerką paznokcie są gotowe do kolejnych etapów manicure.

Cążki i nożyczki

Żeby przeprowadzić w domu profesjonalny manicure, musimy też zadbać o wysokiej jakości cążki i nożyczki oraz akcesoria do skórek. Tutaj jednak należy zachować wyjątkową ostrożność – nieumiejętnie przycięte skórki przypaznokciowe mogą nie tylko wywołać ból, ale też doprowadzić do poważniejszych problemów. Dlatego, zanim zaczniemy wycinać je cążkami, zadbajmy o zasady higieny. Po pierwsze – akcesoria każdorazowo należy dezynfekować. Po drugie – pozbywajmy się tylko odstających fragmentów i zadziorków, nie wycinajmy na siłę przylegających skórek. Po trzecie – nożyczek używajmy tylko do skracania bardzo długich paznokci. Przy krótszych z powodzeniem poradzimy sobie pilniczkiem. Pamiętajmy o dobrych materiałach – cążki i nożyczki powinny być wykonane np. z chirurgicznej stali nierdzewnej. Tylko takie narzędzia zagwarantują maksymalny komfort pracy i pełne bezpieczeństwo.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/64-manicure

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ