Przedłużanie włosów – jak prawidłowo dopasować włosy do naturalnych?

0
219

W dzisiejszych czasach panie marzące o długich i gęstych włosach z łatwością mogą zapewnić sobie wymarzoną fryzurę. Coraz popularniejsze są tak zwane przedłużane włosy, na które decydują się zarówno młode dziewczyny, jak i kobiety w dojrzałym wieku.

Efekt jest widoczny praktycznie natychmiast, co niewątpliwie wpływa na coraz większe zainteresowanie podobnymi zabiegami. Najważniejsze jest, aby wybrać dla siebie odpowiedni wariant doczepianych włosów – tak, aby były jak najlepiej dopasowane do naturalnych. Na szczęście obecnie tego typu asortyment zachwyca jakością wykonania, a zróżnicowana oferta sprawia, że każda pani ma szansę znaleźć dla siebie idealną propozycję.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów – jakie włosy wybrać?

Dla kobiet decydujących się na przedłużenie włosów najważniejsze jest uzyskanie naturalnego wyglądu. Z tego powodu najlepiej zrezygnować z syntetycznych produktów na rzecz naturalnych odpowiedników. Dzięki temu fryzura będzie prezentować się znacznie atrakcyjniej, a doczepy praktycznie nie będą widoczne. Włosy naturalne są lepszym wyborem z jeszcze jednego powodu – o wiele łatwiej można je układać, w zależności od indywidualnych preferencji. To także świetne rozwiązanie pod kątem pielęgnacji, która jest prostsza w przypadku naturalnych produktów. Niestety, takie włosy są droższe od syntetyków – warto jednak skusić się na zakup, jeśli zależy nam na efektownej fryzurze.

Włosy do przedłużania – jak je przyczepiać?

Na naturalny wygląd przedłużanych włosów wpływa przede wszystkim sposób ich przyczepiania. Bardzo ważne jest, aby poszczególne pasemka stanowiły jednolitą całość z dotychczasową fryzurą. Osoby profesjonalnie zajmujące się przedłużaniem włosów często podkreślają, że kluczowe jest zachowanie odpowiedniej długości. Zazwyczaj wystarczy podciąć pasemka, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Oczywiście wiele zależy od charakteru dotychczasowego uczesania. W przypadku cięcia z wycieniowaniem koniecznie trzeba pamiętać, aby doczepione pasemka również wycieniować. Dzięki temu przyczepione włosy będą wyglądać tak, jak naturalne.

Włosy słowiańskie – czy warto się zdecydować?

Wśród dostępnych na rynku rodzajów włosów do przedłużania warto wyróżnić te, które charakteryzują się bardzo naturalnym wyglądem. Dobrze zaopatrzony sklep z włosami może pochwalić się bogatą ofertą obejmującą między innymi produkty chińskie, europejskie czy indyjskie. Na szczególną uwagę zasługują włosy słowiańskie, które posiadają wiele atutów wpływających na ich naturalny wygląd. Osoby korzystające z nich regularnie często podkreślają, że są one wyjątkowo miękkie i idealnie gładkie w dotyku. Walorem jest również atrakcyjny połysk, który nadaje im zdrowy wygląd. W sklepach zazwyczaj są one sprzedawane według długości, co ułatwia wybranie optymalnej propozycji. Należy zaznaczyć, że występują w wielu odsłonach kolorystycznych. Szeroka gama ciemnych i jasnych odcieni często jest dodatkowo zróżnicowana pod kątem grubości włosia. Takie włosy do przedłużania są najlepszą propozycją, aby zadbać o naturalny wygląd uczesania.

Przedłużane włosy – o czym należy pamiętać?

Zachowanie naturalnego wyglądu przedłużanych włosów zależy także od odpowiedniej pielęgnacji. Każda pani decydująca się na takie rozwiązanie powinna pamiętać o regularnym stosowaniu jedwabiu bądź innych środków, dzięki którym można zapobiec przesuszaniu się włosów. Niestety, doczepiane pasemka są wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Jedwab jest zalecany również jako antidotum na rozdwajające się końcówki. W zachowaniu naturalnego wyglądu przedłużonych włosów istotne jest, aby przy czesaniu nie oddzielać pasm włosów naturalnych od doczepów. Jeśli zaś chodzi o zalecane fryzury, najlepiej zdecydować się na delikatne fale lub loki. Takie uczesania wspaniale zamaskują dodatkowe pasemka i sprawią, że doczepiane kępki szybko wtopią się w naturalny wygląd włosów. Panie, które po raz pierwszy stosują taką formę przedłużania, koniecznie powinny zapoznać się z poradami profesjonalistów, najlepiej za pośrednictwem sieci.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ