Sprawdzony sposób na piękne włosy – nafta kosmetyczna

1
541

To czego pragną kobiety, to między innymi, piękne, zdrowe, zadbane włosy, które wprawiają w zachwyt osoby trzecie, jak i samą właścicielkę. Dlatego ważne, aby pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja to nie tylko dobrze dobrany szampon i odżywka.

Odpowiednie preparaty

W dzisiejszym świecie, w dobie zanieczyszczeń i permanentnego stresu związanego z tempem życia, oraz wymaganiami otoczenia, należałoby pokusić się o coś więcej. Tak więc, idąc po kolei, od wewnątrz można działać preparatami ogólnodostępnymi w aptece.
Najczęściej, są to mieszanki witamin, ziół lub jednego i drugiego. Będąc bardzo konsekwentną osobą, można pokusić się o dbanie o wygląd samymi ziołami. Wtedy, jednak trzeba pamiętać o regularnym ich przyjmowaniu, według zaleceń zielarza, gdyż tylko długotrwałe stosowanie daje wymierne rezultaty (co najmniej kilkanaście tygodni).

Odpowiednia dieta to podstawa

Bez względu na metodę, żadnym razie, należy bagatelizować pielęgnacji naszego organizmu od wewnątrz, choćby przez wzgląd na nie zawsze prawidłową dietę i nieregularne posiłki. Ne zatrzymując się na dłużej przy diecie (niebagatelnym elemencie naszego wyglądu), należy pamiętać jedno: surowe warzywa, owoce i dużo wody, codziennie! Dalej idziemy tropem preparatów stosowanych zewnętrznie, jak na wstępie było ustalone, mamy już odżywkę i szampon, odpowiednie do naszego typu włosów, i co dalej? Co jeszcze będzie potrzebne, aby wydobyć piękno i wzmocnić ich strukturę? Oto propozycja dla Pań, które chętnie wypróbują stare, nieco zapomniane, ale jakże skuteczne sposoby pielęgnacji włosów. Nafta kosmetyczna, przyjaciółka naszych babek i prababek.

Nafta jako środek na piękne włosy

Mimo postępu pewne rzeczy się nie zmieniają, a nafta, dzięki zawartym w niej składnikom mineralnym i witaminom, nadal ma nieocenione walory, dzięki którym nasze włosy przestają wypadać, są bardziej sprężyste, szybciej rosną, a także szybciej odrastają, tzw. baby hair. Starym dobrym sposobem wystarczy raz, dwa razy w tygodniu wymieszać 1-2 łyżki stołowe nafty z żółtkiem i olejkiem rycynowym, bądź cytryną (wariacji podobnej maseczki na włosy jest wiele), i wetrzeć w skórę głowy. Zawinąć w folię i ciepły ręcznik, tak zostawić na minimum pół godziny. Po tym czasie, należy włosy bardzo dobrze spłukać i umyć, najlepiej dwa razy, aby pozbyć się kłopotliwego „zapachu”. Metod stosowania nafty kosmetycznej jest więcej, nie tylko w postaci maseczki. Najprostsza, to wcieranie samej na skórę głowy i we włosy. Należy jednak bardzo uważać z jej ilością, gdy użyjemy jej zbyt wiele, możemy mieć problemy ze zmyciem jej z włosów (pozostaną tłuste i posklejane).

Szampony na bazie nafty

Dla leniuchów i zabieganych Pań, na rynku są szampony imitujące maseczkę: nafta, żółtko, cytryna i tym podobne maski na bazie nafty. Ich plusy – łatwe w użyciu, niekłopotliwe, na pewno szybko i łatwo spłuczą się z włosów, no i są pozbawione specyficznego zapachu nafty, który nie każdemu odpowiada. Zdecydowany minus są dosyć drogie. Nafta kosmetyczna, mimo, że troszkę z nią zachodu, jest bardzo tania, dostępna w każdej aptece, a jedna buteleczka starczy na bardzo długi czas. Dlatego mamy wybór, nie rezygnujmy więc z wypróbowania tego kosmetyku. Po kilku regularnych zastosowaniach, nasze włosy odwdzięczą nam się, niesamowitym wyglądem, łatwością w układaniu, połyskiem… będą po prostu tryskać zdrowiem.

Artykuł powstał dzięki ekspertom portalu www.oto-praca.pl opisującego między innymi jak zabiegana mama szuka pracy kosmetyczki.

nafta-kosmetyczna (1)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ