Wybierz mądrze, czyli szampon ma znaczenie

5
153

W dalszym ciągu wiele osób wybierając szampon do włosów, sięga po pierwszy z brzegu produkt, nie zwracając uwagi na jego właściwości. Tymczasem preparat, którym myjemy włosy, to pierwszy krok do prawidłowej ich pielęgnacji. Dlatego warto wybierać mądrze i wiedzieć na co zwracać uwagę.

Do włosów cienkich

Szczególnie ważne przy wyborze właściwego szamponu dla włosów cienkich, jest zwrócenie uwagi na jego właściwości oczyszczające. Pozostawienie na włosach najmniejszej nawet ilości sebum lub kurzu, może je poważnie obciążyć  i sprawić, że cała fryzura będzie smutna i klapnięta. Można wybrać szampon zwiększający objętość, ale da on efekt chwilowy i nie zastąpi pianki do włosów. Najważniejsze, aby wybrany przez nas produkt nie dawał efektu obciążenia włosów.

Do włosów grubych

Są ciężkie, mięsiste i mają tendencję do przetłuszczania się. Dlatego w tym przypadku również istotne jest, aby szampon dokładnie je oczyszczał. Jednocześnie mocna struktura włosa sprawia, że stosowany kosmetyk nie musi być już tak lekki i może zawierać o wiele więcej substancji odżywczych – grube włosy bez problemu „udźwigną” ten ciężar.

Do włosów suchych

W zależności od grubości włosa należy dobrać taki szampon, który będzie pierwszym krokiem w ich nawilżeniu, a jednocześnie nie obciąży ich nadmiernie. Warto sięgnąć po kosmetyki L’Oreal, gwarantujące że pielęgnacja włosów będzie troskliwa i najwyższej jakości. Uwaga – jeśli włosy są mieszane (tłuste przy skórze, a suche na końcach) najlepiej wybrać szampon oczyszczający, natomiast o nawilżenie zadbać odżywkami i maskami do włosów.

Do włosów tłustych

W tym przypadku konieczne jest dokładne oczyszczanie. Trzeba jednak uważać, ponieważ nadmierna próba przesuszenia skóry głowy może po pierwsze sprawić, że reszta włosów będzie zbyt sucha (jeśli nie zapewnimy im odpowiedniego nawilżenia), a po drugie przyczyni się do wzrostu wydzielania sebum, aby naturalnie ochronić skórę głowy. Jeśli sięgamy po szampon, przeznaczony do włosów przetłuszczających się, to powinien on oczyszczać skórę, regulować wydzielanie sebum i nawilżać. Niestety samego problemu przetłuszczania się włosów, nie da się całkowicie wyeliminować nawet najtroskliwszą pielęgnacją.

Szampon przeciwłupieżowy

Nie powinien on być stosowany profilaktycznie. Po kosmetyk ten sięgajmy jedynie wówczas, jeśli pojawi się problem łupieżu i traktujemy go jak lek, a nie kosmetyk pielęgnacyjny.

szampon-loreal

5 KOMENTARZE

  1. te tanie szampony są do niczego. teoretycznie powinny się pienić, ale trzeba zuzyć pół butelki by jakakolwiek piana sie pojawiła.

  2. Przed zakupem jakiegokolwiek szampony zawsze starannie czytam informacje producenta. Bardzo łatwo zniszczyć włosy, trudniej niestety przywrócić je do poprzedniego idealnego stanu.

  3. Lubię wypróbować nowości, zwykle jestem zadowolona, tanie szampony czasem są całkiem w porządku, ale przeważnie są uniwersalnea włosy nie chcą takie niestety być.

  4. mam grube włosy i suche. Jak byłam dzieckiem wołali na mnie „jeżu”! Miałam tego serdecznie dość, zamknęłam się w sobie i walnęłam fochem na cały świat. Pomogła mi wtedy mama która poszła do sklepu i kupiła całą torbę przeróżnych kosmetyków. Pokazała jak ich używać i teraz moimi włosami nie jeden fryzjer się zachwyca. Grunt to kosmetyk, dobry, sprawdzony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ