Jak to zrobić? Stylizacja włosów – pytania i odpowiedzi

0
126

Stylizacja włosów to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli mamy niezdyscyplinowane pasma, które nie chcą się poddać lokówce lub prostownicy. Warto poznać metody, które ułatwią sprawę. Oto cztery najpopularniejsze pytania o stylizację włosów.

Prawdopodobnie nie ma kobiety, która nie chciałaby, żeby jej włosy układały się dobrze. Perfekcyjna fryzura to jeden ze sposobów na podkreślenie swojego stylu, a nawet swego rodzaju ozdoba. Metod stylizacji włosów jest naprawdę wiele i czasami trudno odnaleźć się w gąszczu informacji. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na 4 najpopularniejsze pytania.

Czy stylizacja niszczy włosy?

To zależy od tego, jaką metodą układamy włosy. Najgorsza dla włosów jest zbyt wysoka temperatura i brak termoochrony. Jeśli jednak stosujemy środki zabezpieczające przed temperaturą, to ani lokówka, ani prostownica nie powinny zaszkodzić włosom. Niebezpieczne jest też używanie nadmiernej ilości środków do stylizacji (żeli, pianek, lakierów), które osadzają się na włosach i mogą je obciążać. Stylizacja nie zaszkodzi włosom, jeśli wprowadzimy równowagę.

Jak dodać włosom objętości?

Najprostszy sposób na dodanie włosom objętości to użycie suchego szamponu u ich nasady. Usztywni włosy i odrobinę je podniesie. Objętość spotęgować można także w trakcie suszenia włosów – wystarczy nawinąć je na szerokie wałki, suszyć na dużej szczotce lub z głową opuszczoną ku dołowi. Objętość zależy także od kondycji włosów – im są zdrowsze i jest ich więcej, tym fryzura jest pokaźniejsza.

Czy olejek do włosów pomaga w stylizacji?

Bez dwóch zdań warto sięgać po olejki: w pielęgnacji, podczas układania, a nawet mycia włosów (sprawdź: najlepsze olejki do włosów). Stylizacja włosów z olejkami to nie tylko sposób na dodanie blasku i wygładzenie. Dobrze dobrane do typu włosów oleje odżywiają, zapobiegają utracie wody, przyspieszają wzrost, zapewniają ochronę przeciwsłoneczną. Warto również wiedzieć, że oleje są naturalnymi substancjami termoochronnymi, więc warto stosować je przed suszeniem włosów.

Jaki jest sposób na wygładzenie włosów?

Jako pierwsza na myśl nasuwa się prostownica. Jednak wysoka temperatura nie jest sprzymierzeńcem włosów, więc warto znaleźć jakąś alternatywę. Najlepszym sposobem na zadbanie o gładkość włosów jest ich dociążenie np. silikonami lub olejkami. Emolienty osiadają na powierzchni włosów, aby zatrzymać wodę i składniki odżywcze w ich wnętrzu. Skutkiem „ubocznym” jest wygładzenie włosów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ