6 porad na zdrowe włosy

0
6 porad na zdrowe włosy

Ambasadorka i fryzjerka gwiazd – Zoë Irwin, podzieliła się poradami dotyczącymi zdrowych włosów. Od suszenia zimnym powietrzem do kilkuskładnikowej pielęgnacji –  niezbędne wskazówki, by mieć zdrowe i lśniące pasma.

Suszenie na zimno

Zmniejsz temperaturę w suszarce i popraw kondycję włosów. Silny przepływ powietrza w suszarce oznacza, że nie musisz stosować ciepłego powietrza do suszenia włosów, wystarczy sama moc. Suszenie chłodnym powiewem powoduje, że włosy nabierają więcej połysku.

Masuj skórę głowy

Codzienny masaż skóry głowy przez 10 minut ma niesamowity wpływ na włosy. Zmniejsza napięcie i zwiększa przepływ krwi, dzięki czemu włosy są grubsze, zdrowsze i dłuższe.

Pielęgnacja kilkuskładnikowa

Doładuj swoje włosy poprzez nakładanie kilku pielęgnacyjnych produktów na włosy, technika ta jest odpowiednikiem tego, co robimy podczas pielęgnacji twarzy. Wystarczy nałożyć maskę i pozostawić ją na 15 minut, spłukać i osuszyć ręcznikiem, a następnie powtórzyć dwa razy, aż w sumie użyjesz trzech masek. Sekret polega na tym, by zacząć od maski proteinowej, która pomaga połączyć połamane włókna i wzmocnić delikatne, zniszczone włosy. Następnie należy nałożyć maskę kondycjonującą (polecamy emolientową), a zakończyć  odżywką odświeżającą kolor, aby zachować i wzmocnić barwę oraz połysk włosów.

Lepsza większa szczotka

Zamień małe szczotki do czesania na większe modele. Przeciągając szczotką wzdłuż skóry głowy, delikatnie ją masujesz i zwiększasz ukrwienie skóry głowy, co pomoże stymulować zdrowy wzrost włosów. Ponadto, szeroka powierzchnia oznacza, że więcej włosów jest jednocześnie szczotkowanych, więc ogólnie rzecz biorąc, szczotkowanie jest mniej potrzebne, a tym samym mniej obciąża włosy.

Płukanie na zimno

Spłukując lub myjąc włosy zimną wodą, zamykasz i uszczelniasz łuski włosa, co nadaje im dodatkowy blask i zapobiega puszeniu się.

Delikatnie rozczesuj mokre włosy

Gdy włosy są mokre, są delikatne i podatne na łamanie, więc należy je bardzo delikatnie szczotkować. Używaj do rozczesywani grzebienia z szerokimi zębami. Szerokie ząbki pozwalają na delikatne rozczesywanie wilgotnych pasm, które są delikatne i bardziej podatne na uszkodzenia.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj