Co zrobić, żeby włosy syntetyczne się nie plątały?

0
Co zrobić, żeby włosy syntetyczne się nie plątały?
Włosy syntetyczne to świetny sposób na zagęszczenie fryzury i efektowną zmianę bez podejmowania długofalowych decyzji. To także doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy poeksperymentować ze swoim wyglądem. Tego rodzaju akcesoria wymagają jednak szczególnej pielęgnacji – przede wszystkim są bowiem podatne na plątanie się. Warto mieć świadomość, jakie czynniki zwiększają tę podatność, a także jak można zaradzić splątanym kosmykom. O tym wszystkim odpowiadamy w poniższym artykule.

Co zrobić, żeby włosy syntetyczne się nie plątały?

Jeśli chcesz, aby Twoje włosy syntetyczne się nie plątały i posłużyły Ci wielokrotnie, pamiętaj o ich odpowiednim przechowywaniu. Do tego celu najlepiej sprawdzają się specjalne wieszaki lub ewentualnie pojemniki, w których kosmyki będą ułożone na płasko bez składania ich i gniecenia. Jeżeli chcemy uniknąć ich splątania, warto również wiedzieć, w jakich okolicznościach nie powinno się ich nosić – przede wszystkim perukę czy doczepy należy ściągnąć przed snem. W przeciwnym razie dojdzie nie tylko do splątania się kosmyków, ale nawet do ich zniszczenia lub szybszego zużycia.

Oprócz tego, nosząc włosy syntetyczne, powinno się unikać wysokich temperatur. Oznacza to, że powinno się zrezygnować z ich suszenia, prostowania, a także stylizacji lokówką. Niewskazane jest również ubieranie ich podczas korzystania z sauny.

Jak dbać o włosy syntetyczne, aby się nie plątały?

W kwestii pielęgnacji włosów syntetycznych należy wspomnieć o tym, że powinny być one regularnie czesane, najlepiej kilka razy dziennie. W tym celu warto skorzystać ze specjalnej szczotki przeznaczonej do sztucznych kosmyków lub postawić na akcesorium z szeroko rozstawionymi zębami lub włosiem naturalnym. Pod względem tego, jak rozczesać włosy syntetyczne, oprócz doboru szczotki warto także pamiętać o odpowiedniej technice czesania – należy robić to delikatnie, ale dokładnie, rozpoczynając od końcówek.

Co więcej, nosząc włosy syntetyczne, dobrze jest mieć na względzie prognozy pogody – warto unikać silnego wiatru lub zaplanować wygodne upięcie kosmyków, które ograniczy ich możliwe plątanie się. W tym celu można wykonać chociażby prosty kucyk lub warkocz czy też luźny kok. Odpowiednia stylizacja również może okazać się pomocna, jednak do jej wykonania należy wykorzystywać jedynie takie kosmetyki, które cechują się niską zawartością alkoholu.

Jak myć włosy syntetyczne? Odpowiednia pielęgnacja to podstawa ich estetycznego wyglądu

Decydując się na regularne noszenie sztucznych kosmyków, należy wiedzieć, jak myć włosy syntetyczne, aby zachowały swój atrakcyjny wygląd i jakość na dłużej. W tym celu powinno się posiadać delikatny szampon bez dodatków silnych substancji myjących, czyli SLS czy SLES. Samo mycie powinno się przeprowadzać co najmniej raz na 2 tygodnie, ale nie częściej niż 2 razy na tydzień. Ważna jest także odpowiednia technika, której podstawą jest delikatność – kosmyków nie należy mocno szorować ani pocierać ręcznikiem. W pierwszej kolejności należy je zmoczyć ciepłą, ale nie gorącą wodą.

Na umyte, wilgotne włosy syntetyczne warto nałożyć silnie regenerującą, nawilżającą odżywkę lub maskę i – podobnie jak w przypadku włosów naturalnych – pozostawić ją na kilka minut przed spłukaniem. Co ważne, umytych włosów nie należy rozczesywać ani suszyć suszarką, chyba że jest to absolutnie konieczne. W takim przypadku powinno się jednak skorzystać z chłodnego i delikatnego nawiewu. Na suche włosy można dodatkowo zaaplikować spray antystatyczny, który również zmniejszy ryzyko ich splątania się.

Jak rozplątać włosy syntetyczne?

Mimo odpowiedniej pielęgnacji na skutek różnych czynników może dojść do powstania trudnych do usunięcia kołtunów. Kwestia tego, jak rozplątać włosy syntetyczne, wymaga przede wszystkim cierpliwości. Podobnie jak przy ich pielęgnacji niepożądane są gwałtowne ruchy, takie jak ciągnięcie czy szarpanie za kosmyki. Aby ułatwić sobie zadanie, można jednak zaaplikować na splątane miejsca niewielką ilość oleju kokosowego bądź odżywki do włosów – pomoże to nieco rozluźnić pasma, ułatwiając ich rozczesanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj