Co zrobić, żeby zostać fryzjerem?

0
76
Fryzjer na wagę złota to fryzjer, który łączy swoje umiejętności z ogromną pasją, a także zamiłowaniem do wykonywanej przez siebie pracy. Ma wyczucie, dobry gustu i swój styl. Zna panujące trendy modowe. Każdego klienta traktuje indywidualnie, doradza, ale przede wszystkim umie sprostać oczekiwaniom. Prawdziwy fryzjer spełnia marzenia! Ale co zrobić, żeby zostać takim właśnie fryzjerem?

Na początek ucz się Jasiu ucz.

Żeby zostać fryzjerem trzeba ukończyć szkołę, oferującą kształcenie w tym kierunku. Może być to liceum fryzjerskie, techniku czy szkoła policealna. Szkoły funkcjonują w systemach stacjonarnym i zaocznym, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Kształcenie trwa od dwóch do czterech lat, w zależności od wybranej szkoły. Zajęcia obejmują głównie tematykę fryzjerstwa, ale także psychologię, pedagogikę, a nawet podstawy przedsiębiorczości. Podczas nauki w szkole należy odbyć obowiązkowe praktyki w salonie fryzjerskim. Ukończenie szkoły i zdanie egzaminów końcowych, jest równoznaczne z otrzymanie tytułu technika usług fryzjerskich. Od tego momentu możemy zacząć pracować w zawodzie.

Szukaj, a znajdziesz…

Gdy masz już tytuł, a Twoją mantrą stało się zdanie: szukam pracy w zawodzie fryzjer – możesz aplikować do zakładów lub salonów fryzjerskich. Na portalach internetowych znajdziesz wiele ogłoszeń dotyczących poszukiwanej przez Ciebie pracy. Na początek polecamy pracę w powyższych miejscach w celu zdobycia doświadczenia, które jest ogromnie potrzebne do dobrego wykonywania tego zawodu.

Sięgnij po więcej

Nie przestawaj się kształcić. Pamiętaj, że kto nie idzie do przodu ten się cofa. Możesz podnieść swoje kwalifikacje i przystąpić do egzaminów, które organizuje izba rzemieślnicza. Na początek jest to egzamin czeladniczy, a później mistrzowski. Do pierwszego z powyższych egzaminów możesz przystąpić już jako uczeń.

Czas na własny biznes

Jeśli masz już odpowiednie wykształcenie i zdobyłeś doświadczenie i chciałabyś zarabiać sam na swój własny rachunek, pomyśl o otwarciu własnego salonu fryzjerskiego.  Nie zapominaj przy tym o dalszym kształceniu, bierz udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach. Pamiętaj, że robisz to, co kochasz. Łącz pracę z pasją, dzięki temu każdego dnia będziesz odczuwał satysfakcję widząc miny swoich zadowolonych klientów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ