Czy przedłużane włosy są dla każdego?

0
Czy przedłużane włosy są dla każdego?
Przedłużanie włosów staje się coraz powszechniejszą metodą kreowania wymarzonej fryzury. Pozwala bezboleśnie i efektownie nie tylko nadać kosmykom pożądaną długość, ale również zagęścić włosy sprawiając, że zaprezentują się pięknie i zdrowo. Niestety, takie rozwiązanie nie sprawdzi się u każdego. Warto wiedzieć więc, kiedy przedłużanie włosów nie jest wskazane, a kiedy warto przynajmniej przełożyć je na później.

Kto nie powinien przedłużać włosów?

Przeciwskazania do przedłużania włosów nie zawsze mają charakter trwały. Poczekać z takim zabiegiem powinny przede wszystkim osoby, których kosmyki mają mniej niż 15 cm długości. Wynika to z faktu, że krótkie włosy mogą nie zasłonić łączeń, co wpłynie negatywnie na ostateczny efekt wizualny. Na przedłużanie nie powinny decydować się też osoby, które nie będą w stanie poświęcić dodatkowym kosmykom odpowiedniej ilości uwagi. Nie każdy wie bowiem, że takie włosy również należy pielęgnować – nawet bardziej skrupulatnie niż włosy naturalne. Kategorycznym przeciwwskazaniem do przedłużania włosów bywają także choroby, których objawem jest zmiana budowy włosa czy nadmierne wypadnie włosów. Przykładowo, łojotokowe zapalenie skóry głowy należy w pierwszej kolejności wyleczyć, a dopiero później można pomyśleć o przedłużeniu kosmyków.

Kiedy przedłużanie włosów warto przełożyć na później?

Jak zostało wspomniane, nie wszystkie przeciwwskazania do przedłużania włosów są permanentne. Specjaliści mogą odradzać przedłużanie w przypadku kosmyków osłabionych, bardzo zniszczonych, na przykład zabiegami fryzjerskimi. Choć istnieją takie metody przedłużania, które można stosować bezpiecznie u osób z cienkimi, delikatnymi włosami, to jednak czasami warto najpierw postarać się zregenerować i wzmocnić naturalne pasma, a dopiero później zdecydować się na przedłużanie. Wskazane jest też, aby odłożyć w czasie planowany zabieg, jeśli nie dysponujemy odpowiednią ilością środków na profesjonalną usługę. Na przedłużaniu włosów lepiej bowiem nie oszczędzać. Tanie zabiegi często wiążą się z zastosowaniem niskiej jakości włosów, a także z niezbyt estetycznym efektem końcowym zabiegu. Nie wspominając już o trwałości stylizacji.

Bezpieczne przedłużanie włosów tylko odpowiednią metodą

Zabieg przedłużania włosów w profesjonalnym salonie zawsze będzie bezpieczny, ponieważ specjalista dobierze metodę przedłużania do rodzaju włosów i ich kondycji. Jak wybrać najlepiej? W pierwszej kolejności sięgnij po sprawdzone produkty i marki! Naturalne włosy do przedłużania od Viola Hair Extensions to produkty najwyższej jakości, dostosowane do różnych typów urody oraz metod przedłużania. Pozwoli to nie tylko uniknąć nadmiernego osłabienia pasm, ale również zapewnić stylizacji maksymalną trwałość. Warto wiedzieć, że istnieje kilka technik przedłużania, z których najpopularniejsze to metoda kanapkowa (tape on, na taśmach), metoda keratynowa oraz metoda „na ringi”. Każda z nich ma swoje zalety, ale nie wszystkie będą odpowiednie dla każdego. Przykładowo, metalowe ringi mogą nie sprawdzić się u alergików, dlatego im poleca się w szczególności metodę keratynową. Również metoda kanapkowa może okazać się niekorzystna dla kondycji fryzury, jeśli wykonamy ją na własną rękę lub nieprawidłowo usuniemy doczepione pasma.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj