Czym jest serum do twarzy?

0
Czym jest serum do twarzy?

Serum to lekkie produkty do pielęgnacji twarzy stworzone po to, by dostarczyć twarzy wysokie stężenie składników aktywnych. Można je dostosować do rodzaju skóry i jej problemów. Trzeba wybrać produkt, który odpowiada na szczególne potrzeby naszej skóry, ponieważ nie wszystkie serum są takie same. Takie, które świetnie sprawdza się w przypadku drobnych kurzych łapek, nie przyda się na ciemne plamy.

Co sprawia, że serum różni się od innych produktów w swoim składzie? Wysokie stężenie składników aktywnych. Serum są produkowane w celu dostarczenia skórze wysoce skoncentrowanych składników aktywnych i dlatego są lepsze do uzyskania bardziej natychmiastowych rezultatów i zajęcia się konkretnymi problemami. Serum jest też bardziej skoncentrowane niż krem, dlatego też często jest droższe.

Jakie są zalety serum do twarzy?

Serum można całkowicie dostosować do konkretnych potrzeb, co oznacza, że korzyści są ogromne. Mogą nawilżać skórę, łagodzić, chronić ją, złuszczać czy napinać – wszystko zależy od składników aktywnych, jakie są zawarte w serum. Serum do twarzy nie powinno zastępować żadnego z innych produktów pielęgnacyjnych. Trzeba stosować je razem z kremem nawilżającym.

Jak nakładać serum do twarzy?

Wiedza o tym, jak oraz kiedy stosować serum do twarzy, jest kluczowa. Serum stosuje się zazwyczaj jako drugi lub trzeci krok w pielęgnacji skóry – zaraz po preparacie oczyszczającym i toniku. Rozprowadzamy serum w niewielkiej ilości na czystej, suchej skórze. Następnie należy odczekać około minuty, aby nałożyć pozostałe produkty (np. krem, olejek do twarzy czy filtr przeciwsłoneczny).

Zasada kolejności stosowania produktów do pielęgnacji skóry jest prosta:  nakładamy produkty od najcieńszej do najgrubszej konsystencji.

Jakie jest najlepsze serum?

W przypadku serum nie ma jednego najlepszego dla wszystkich. Trzeba poznać specyficzne potrzeby skóry twarzy. Do skóry trądzikowej najlepsze będzie serum z takimi składnikami jak kwas salicylowy lub siarka, by leczyć i zapobiegać istniejącym wypryskom. Do suchej skóry warto wybrać serum z ceramidami, kwasem hialuronowym lub witaminą E.

Serum do twarzy najczęściej dzieli się na przeciwutleniające, przeciwtrądzikowe, nawilżające, rozjaśniające i przeciwstarzeniowe.

Sposób na zwiększenie skuteczności pielęgnacji skóry, to stosowanie odpowiedniego serum. Stanowią one doskonałe rozwiązanie dla najbardziej palących problemów skóry (suchość, trądzik, drobne zmarszczki, ciemne plamy itp.) i są bardzo łatwe w stosowaniu. Zawsze nakładamy serum na czystą skórę – po oczyszczeniu, przed nałożeniem kremu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj