Depilacja bikini – czy fryzura intymna dalej jest w modzie?

0
Depilacja bikini – czy fryzura intymna dalej jest w modzie?
Istnieje wiele różnych stylów depilacji bikini, zależnie od tego, czy chcemy usunąć tylko trochę czy wszystkie włosy łonowe. Może nas stresować myśl, że ktoś obcy będzie robił nam depilację najbardziej wrażliwych i osobistych miejsc na naszym ciele, ale uzyskanie tego super gładkiego uczucia nie ma sobie równych. Jeśli to wasz pierwszy raz, nie obawiajcie się. Często mówi się o związanym z tym bólu i choć rzeczywiście ta wizyta nie będzie w stu procentach przyjemna, możecie być zaskoczone, jak mało będziecie się tym przejmować podczas sesji depilacji bikini. Poniżej w artykule wszystko, co musicie wiedzieć na temat depilacji okolic intymnych.

Popularne style depilacji bikini

Każdy salon lub spa będzie może mieć inną nazwę i cenę za bardzo podobne usługi. To, że dany salon oferuje depilację bikini, nie oznacza automatycznie, że wykona wszystkie rodzaje depilacji dla kobiet i mężczyzn. W związku z tym nazwy mogą być kłopotliwe, więc jeśli nie jesteście pewne, opiszcie kosmetyczce dokładnie miejsce, z którego chciałybyście usunąć włoski – nie pozostawiajcie tego nazwom.

W przypadku kobiet istnieje około pięciu popularnych, podstawowych stylów depilacji bikini:

  1. Depilacja klasyczna: usuwa się tylko boki bikini i trochę z góry – wszystko, co jest widoczne poza linią majtek. Jeśli jest to wasza pierwsza depilacja bikini ten rodzaj depilacji będzie najlepszym wyborem.
  2. Pełna depilacja do bikini: obejmuje głębiej położone boki linii bikini niż klasyczna depilacja. Może ona również obejmować depilację włosów na wzgórku łonowym, aby uzyskać bardziej zdefiniowany obszar „trójkąta”, przy jednoczesnym przycięciu pozostałych włosów. Ta depilacja woskiem usuwa włosy łonowe na linii stringów.
  3. Francuska depilacja bikini: usuwa prawie wszystkie włosy z przodu (z wyjątkiem małego paska lub trójkąta). Nie usuwa on jednak włosów z tyłu, jak w przypadku depilacji brazylijskiej. Wybieramy ją, gdy nie chcemy usuwać żadnych włosów z tyłu.
  4. Brazylijska depilacja: usuwa wszystkie włosy z linii bikini, od przodu do tyłu. To idealne rozwiązanie dla całkowicie nagiego wyglądu, choć można zostawić zgrabny i cienki trójkąt lub pasek z przodu. Jest to idealna opcja, jeśli nosimy bardzo skąpe stringi lub chcemy być całkowicie lub prawie pozbawione włosów z przodu i z tyłu.
  5. Hollywoodzka depilacja: podczas gdy brazylijska może pozostawić trochę włosów, Hollywoodzka usuwa je wszystkie. Wybieramy tę metodę, jeśli jesteśmy pewne, że nie chcemy mieć żadnych włosów z przodu, pomiędzy i z tyłu.

Jak się przygotować do depilacji bikini

Upewnijcie się, że razem z kosmetyczką jesteście zgodne co do tego, jaką chcecie depilację bikini. Omówcie preferencje dotyczące miejsca i ilości włosów, które chcecie usunąć lub pozostawić. Dobrym pomysłem jest zaprzestanie golenia co najmniej pięć dni przed depilacją woskiem. Zaleca się, by włosy miały długość co najmniej pół centymetra. Lepiej jest przyjść na wizytę z włosami zbyt długimi niż zbyt krótkimi.

Warto też wykonać peeling na 48 godzin przed wizytą, co pomaga zapobiec wrastaniu włosków.

Dzień przed wizytą, warto pić dużo wody, by pomóc utrzymać skórę i włosy nawilżone. Idąc na wizytę, załóżmy luźne ubrania, by uniknąć podrażnień po wizycie. Ponadto, aby poradzić sobie z bólem można połknąć przed wizytą tabletkę przeciwbólową.

Miesiączka podczas depilacji woskiem może być z oczywistych powodów bardziej niewygodna i często oznacza, że skóra będzie również bardziej wrażliwa na wosk.

Można też zadzwonić do salonu, by zapytać o wszystkie wytyczne. Polecamy salony https://easywaxing.pl/

Zalety depilacji woskiem do bikini

Korzyści są takie, że zapewnia ona długotrwałe rezultaty, dzięki czemu zyskujemy więcej czasu pomiędzy depilacjami. Ponadto, włosy są usuwane z cebulkami, więc kiedy włosy w końcu odrosną, będą bardziej miękkie i delikatne.

Należy również podkreślić aspekt higieniczny. Usunięte owłosienie z okolic intymnych ogranicza ilość namnażających się bakterii, co zapobiega różnego rodzaju infekcjom. Zmniejsza się też ilość wydzielanego potu, co jest szczególnie ważne w okresie letnim lub podczas uprawiania sportu.

Jak bolesna jest depilacja bikini woskiem?

Jeśli martwicie się  bólem, pamiętajcie, że najbardziej boli oczekiwanie. Pierwszy raz, kiedy poddajecie się depilacji woskiem jest zazwyczaj najbardziej bolesny, zwłaszcza jeśli jesteście przyzwyczajone do golenia w tym miejscu za pomocą maszynki do golenia.

Kiedy już przestaniecie się golić i zaczniecie regularnie depilować bikini, zauważycie, że ból staje się za każdym razem coraz mniejszy.

Czy istnieją jakieś skutki uboczne?

Jeśli chodzi o efekty uboczne, możecie spodziewać się, że będą łagodne. Możecie doświadczyć podrażnienia i/lub zaczerwienienia, które jest całkowicie normalne przez kilka dni po depilacji woskiem.

Pielęgnacja po

Odpowiednia pielęgnacja po depilacji jest sekretem uniknięcia wrastających włosków i utrzymania gładkości do następnej wizyty. Warto stosować serum na wrastające włoski, by wydłużyć czas między wizytami i zapobiec wrastaniu. Unikamy pocenia się lub aktywności seksualnej przez co najmniej 24 godziny po woskowaniu. Unikamy również bezpośredniego światła słonecznego lub opalania przez 48 godzin po. Złuszczamy skórę około dwa lub trzy razy w tygodniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj