Jak dobrać farbę do włosów? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

0
Jak dobrać farbę do włosów? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad zmianą koloru włosów, lecz wciąż brakuje ci odwagi? A może chcesz tylko odrobinę rozjaśnić lub przyciemnić swoje kosmyki, ale nie wiesz, jak osiągnąć oczekiwany rezultat? Zdradzimy ci sekret – tajemnica sukcesu tkwi przede wszystkim w doborze odpowiedniej farby.

Wybór właściwego produktu nie należy może do najłatwiejszych, ale na pewno nie jest niemożliwy. Jak zatem wybrać kolor farby do włosów, by efekt był dokładnie taki, o jakim marzymy?

Weź pod uwagę naturalny kolor włosów

Ogólnie zaleca się, by decydując się na zmianę koloru włosów wybierać odcień maksymalnie o dwa lub trzy tony jaśniejszy bądź ciemniejszy od naturalnego – jeśli będziemy przestrzegać tej zasady, ryzyko uzyskania sztucznie wyglądającego efektu jest znacznie mniejsze.

Zanim chwycimy farbę w dłoń, zwróćmy też uwagę, czy nowy kolor włosów będzie tworzył zgrany duet z naszymi brwiami. Teoretycznie możesz postawić na odważny wizerunek i zestawić ciemne brwi z platynowym blondem, lecz nie każdy będzie dobrze wyglądał w takiej odsłonie.

jak-dobrac-farbe-do-wlosow-blonde-ultime-farba-do-wlosow-7-0-ciemny-blond

Dopasuj kolor do swojego typu urody

Ogromne znaczenie będzie miała również nasza karnacja. Panie o bladej lub jasnej skórze, w tym też miejscami zaróżowionej, posiadające niebieskie lub zielone oczy, najlepiej będą prezentować się w chłodnych kolorach, takich jak platynowy, piaskowy lub beżowy blond, oraz w delikatnych, orzechowych brązach. Z kolei kobietom o ciepłym odcieniu cery służą takie kolory, jak miodowy bądź karmelowy blond, rudy, czekoladowy czy kasztanowy.

jak-dobrac-farbe-do-wlosow-blonde-ultime-farba-do-wlosow-7-0-ciemny-blond-1

Co musisz wiedzieć o farbach i farbowaniu?

Jeżeli skorzystamy z powyższych rad istnieje spore prawdopodobieństwo, że unikniemy katastrofalnego błędu przy wyborze farby do włosów. Oczywiście możemy też puścić wodze fantazji i odrobinę zaszaleć, lecz w takim przypadku warto zapamiętać kilka podstawowych informacji na temat farb do włosów.

Po pierwsze, musimy przyjąć do wiadomości, że niezmiernie rzadko uzyskuje się kolor identyczny z tym, prezentowanym na opakowaniu kosmetyku – odcień wychodzi zazwyczaj nieco ciemniejszy. Jeśli zatem marzysz o głębokim, wyrazistym, zdecydowanym, a zarazem naturalnym brązie lub ciemnym blondzie, sięgnij po preparat o ton jaśniejszy od tego, który najbardziej ci się podoba, przykładowo Blonde Ultime farba do włosów 7-0 Ciemny Blond.

Po drugie, jeśli mamy kosmyki pofarbowane na czarno, przed zmianą koloru należy poddać się dekoloryzacji – w zależności od nasycenia, zwykle trzeba przeprowadzić od dwóch do trzech zabiegów. Jeśli pominiemy ten etap, nasz nowy kolor może być właściwie niewidoczny. Co ważne, dekoloryzacja jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego najlepiej wykonywać ją w profesjonalnym salonie.

Po trzecie, jeśli kusi cię mieszanie kolorów, pamiętaj, że łączyć może wyłącznie farby tej samej firmy. Uważaj jednak na zestawienia ciepłych i zimnych odcieni.

Po czwarte, jeśli masz rozjaśnione włosy, ale chcesz je trochę przyciemnić, musisz liczyć się z ryzykiem powstania zielonkawych refleksów. By cieszyć się pięknym naturalnym blondem lub brązem, dodaj do wybranej farby drugą z dodatkiem czerwieni, przykładowo bordo, co pozwoli zneutralizować zielony pigment i uzyskać ciepły, naturalny odcień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj