Henna Khadi – naturalne farby do włosów

0
Henna Khadi – naturalne farby do włosów

Farbowanie włosów to jeden z najpopularniejszych zabiegów stylizacyjnych wśród kobiet, które czyni fantastyczne metamorfozy. Niestety nie zawsze okazuje się ono korzystne na dłużą metę nie tylko dla urody, ale również dla zdrowia. Drogie Panie, poznajcie jednak hennę khadi, czyli farbę do włosów stworzoną wyłącznie z naturalnych składników. Ona oprócz stylizacji zapewnia pielęgnację włosów.

Włosy jako wytwór skóry

Włosy to keratynowy, czyli białkowy wytwór skóry. Stanowią one narząd termoregulacyjny u ssaków, podobnie jak łuski u ryb, czy pióra u ptaków. Człowieka włosy pokrywają przede wszystkim na głowie – rosną one od urodzenia. Ponadto mężczyzn włosy pokrywają między innymi na twarzy – rosną od okresu dojrzewania. Ten drugi rodzaj włosów odznacza się grubszą i mocniejszą teksturą, niż ten pierwszy. Włosy rosną mniej więcej 0,3-0,4 milimetra na dobę, co daje efekt 3 milimetrów na tydzień, 1 centymetra na miesiąc oraz od 12 do 15 centymetrów na rok. Do swojego prawidłowego rozwoju i wzrostu włosy potrzebują oczyszczenia, odżywienia  nawilżenia. Pomagają w tym takie kosmetyki do włosów jak szampony, odżywki, kremy, balsamy, czy olejki. Włosy okazują się dla ludzi cenną ozdobą i wzbogaceniem image’u. Dowód na to stanowią zadbane fryzury i brody.

Indyjki, czyli kobiety o najpiękniejszych włosach

Każdego roku organizuje się wybory kobiety o najpiękniejszych włosach na świecie. Można pokusić się o stwierdzenie, że to swojego rodzaju wybory włosowej miss international. Co ciekawe, wśród tryumfatorek wyborów dominują kobiety z Indii. Odpowiedź na pytanie dlaczego właśnie one, okazuje się naprawdę bardzo prosta. Indyjki dbają o swoje włosy wyłącznie za pomocą naturalnych składników, co skutkuje ich powalającym wyglądem.

Farbowanie włosów

Wśród kobiet, niezależnie czy tych zapuszczających długie włosy, czy stawiających na włosy krótkie, panuje tendencja do farbowania włosów. Farbowanie stanowi wręcz najpopularniejszy zabieg stylizacyjny związany w włosami. Cena za dokonanie metamorfozy w postaci zmiany lub rozjaśnienia czy pociemnienia koloru okazuje się wysoka. Farbowanie niekorzystnie rzutuje na urodę i zdrowie – i tyczy się to nie tylko samych włosów, ale ogółu organizmu. Właśnie dlatego zamiast farb chemicznych warto wybrać farby naturalne. Nie dość, że jak na farbę przystało, stylizują one włosy, to ponadto je głęboko pielęgnują.

Farby do włosów chemiczne a naturalne

Wśród farb do włosów spotyka się przeważnie chemiczne produkty, aczkolwiek istnieją też produkty naturalne. Wytwarza się je z ekstraktów roślinnych, głównie z ziół. Nie dają one tak oszałamiającego efektu jak farby chemiczne, bo zapewniają bardziej naturalny kolor, lecz zapewniają włosom ochronę. Tego rodzaju kosmetyki trafiają do Europy głównie z Azji. Popularną markę stanowi Khadi. Choć słynie ona z farb do włosów, określanych jako henny, to w swoim asortymencie oferuje też inne kosmetyki (sprawdź farby do włosów Henna Khadi w AleZielonySklep.pl). Niech każda kobieta przynajmniej spróbuje swojej przygody z naturą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj