Jak pielęgnować długie włosy?

0
134
długie włosy

Długie włosy przez lata były uznawane za synonim kobiecości. Nie bez powodu przykuwają uwagę płci przeciwnej. Piękne, lśniące i zadbane pasma to nie tylko oznaka zdrowia, ale także atrakcyjności. Niestety długie włosy są również podatne na złamania czy zniszczenia spowodowane stylizacją i codziennym myciem. Na szczęście istnieje kilka prostych porad, które pozwolą cieszyć się pięknem długich fryzur przez cały czas.

Odżywka to podstawa

Nie ma nic gorszego niż brak odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów. Większość z pań zapewne powie, że szampon im wystarcza. Nic bardziej mylnego. Dobrym pomysłem jest stosowanie raz w tygodniu balsamu lub maseczki regenerującej, która dodatkowo wzmocni strukturę pojedynczych pasm. Nie trzeba chyba dodawać, że najlepsze kosmetyki to te, które są na bazie naturalnych składników. Czytanie etykiety produktu to priorytet. Należy unikać szkodliwych związków jak SLS czy agresywnych detergentów. Jeśli chodzi o szampon zawsze powinno się go dobrać pod względem typu skóry głowy.

Stosowanie różnych preparatów do mycia niesie ze sobą ryzyko uszkodzenie struktury włosów. Wszystko przez sztuczne składniki i środki chemiczne, które bezpośrednio działają na włosy, powodując ich powolne osłabienie. Aby podbudować wytrzymałość każdego pasma, trzeba używać odżywki. Ten kosmetyk nie tylko chroni przed rozdwojonymi końcówkami, ale zapobiega puszeniu oraz nawilża wysuszone i podrażnione włosy.

Czesanie przed myciem

Dla ułatwienia sobie samej czynności mycia można rozczesać poplątane końcówki przed nałożeniem szamponu. W trakcie aplikacji kosmetyku trzeba pamiętać, aby nanosić go zarówno na skórę jak i włosy, bez nadmiernego pocierania.

Ręcznik to wróg

Tak, tak drogie panie. Zawijanie mokrych włosów w ręcznik i chodzenie w tak zwanym turbanie po domu nie sprzyja zdrowej i pięknej burzy loków na głowie. Wielu fryzjerów odradza stosowanie ręcznika dłużej niż jest to potrzebne do osuszenia ich przed strzyżeniem. To samo tyczy się związywania włosów gumką oraz używanie metalowych spinek i wsuwek. Uszkadzają one osłonki włosów, które z czasem stają się łamliwe.

Długie włosy – naturalne suszenie

Nie ma nic lepszego dla struktury włosów niż swobodne i naturalne suszenie bez użycia strumienia gorącego powietrza z suszarki. Nie dosyć, że takie powietrze może powodować oparzenia skóry głowy, to dodatkowo wysusza osłonki włosów. Generalnie użycie lokówek, prostownic czy suszarek negatywnie wpływa na strukturę włosa. Jednak dzisiejszy pęd życia powoduje, że często nie mamy czasu zjeść, a co dopiero poczekać, aż włosy same wyschną. Jeśli jesteśmy zmuszone używać suszarki, warto suszyć je chłodnym powietrzem. W przypadku stosowania gorącego strumienia, pamiętajmy o oddaleniu urządzenia na około 30 cm od głowy. Jest to bezpieczny dystans, który zmniejsza uszkodzenia pasm włosów.

Grzebienie, szczotki i inne wynalazki

Mycie i suszenie to jedna sprawa, ale co z czesaniem? Jeśli ktoś posiada łatwo plączące się włosy nietrudno o złamania i ból podczas prób rozczesywania. Wszystko zależy od używanego narzędzia. Najlepiej stosować szczotkę z naturalnego włosia, która nie posiada metalowych i kłujących igiełek. Tańsze modele mogą nawet zostać uszkodzone podczas użycia, przez co w naszych włosach znajdą się pozostałości w kształcie plastikowych kuleczek.

Dieta to nie tylko odchudzanie

Okazuje się, że to, co jemy wpływa również na wygląd włosów. Jeśli nasze posiłki są bogate w białko oraz cenne kwasy tłuszczowe, to nie mamy się, czego bać. Wystarczy dołożyć składników, które zawierają witaminy, np. cytrusy, warzywa czy wątróbka, aby cieszyć się lśniącymi i silnymi włosami.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ