Jak sprawić, aby włosy były silne i zdrowe?

0
Jak sprawić, aby włosy były silne i zdrowe?
Włosy długie, krótkie, czarne, rude, czy też blond – niezależnie od tego, jakie są, silne i zdrowe zawsze wyglądają znakomicie. Jednak istnieje wiele czynników, które mogą sprawić, że włosy wypadają i tracą gęstość, przerzedzając się, lub powodując nieestetyczne łysienie. Co sprawia, że tracimy włosy i czy można temu w jakiś sposób zapobiec?

Czynniki powodujące wypadanie włosów

Wypadanie włosów może mieć podłoże genetyczne. Jeśli w rodzinie były przypadki łysienia, jest duże prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska w kolejnych pokoleniach. Innymi czynnikami są choroby dotykające owłosionej skórę głowy takie, jak infekcje grzybicze, zapalenie skóry lub mieszków włosowych, łupież lub łuszczyca. Na kondycje włosów mają również wpływ inne czynniki, w tym środowiskowe. Wśród nich można wymienić intensywne odchudzanie się, mało zróżnicowaną dietę, która nie dostarcza wszystkich składników odżywczych, przyjmowanie niektórych leków, zatrucia między innymi metalami ciężkimi, niski poziom żelaza w organizmie, zanieczyszczone powietrze, częste wystawianie włosów na działanie promieni słonecznych lub wysoką temperaturę.

Jak uchronić włosy przed wypadaniem?

Aby zminimalizować skutki wypadania włosów, trzeba w pierwszej kolejności zmienić swoje nawyki. Rezygnacja z używek, a także zdrowa, zbilansowana dieta znacznie poprawiają kondycje włosów. Troska o zdrowie skóry głowy przełoży się również na wzmocnienie mieszków włosowych i zabezpieczy włosy przed nadmiernym przerzedzaniem. Właściwa pielęgnacja, nawilżanie i odżywianie włosów sprawią, że będą one mocne i błyszczące. Do mycia dobrze jest zastosować szampon na porost włosów, który zabezpieczy je przed wypadaniem i pobudzi cebulki włosów do zwiększonej produkcji, dzięki czemu fryzura odzyska dawną gęstość.

Staramy się dbać o zdrowie, aby zachować dobrą kondycję i młody wygląd na dłużej. Podejmując te działania, zawsze należy pamiętać, że nasze ciało jest sumą jego części, zatem każdy element wymaga uwagi i odpowiedniej pielęgnacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj