Lifting twarzy – jeśli nie skalpel, to co?

0
Lifting twarzy – jeśli nie skalpel, to co?
Lifting twarzy, który pierwotnie był zabiegiem typowo chirurgicznym, obecnie coraz częściej wykonywany jest przy pomocy mało inwazyjnych metod, z zastosowaniem takich technologii, jak laser, ultradźwięki czy podczerwień. Szukasz skutecznego i bezpiecznego zabiegu odmładzającego? Poznaj nasze cztery propozycje.

Lifting bez skalpela – czy to możliwe?

Celem liftingu twarzy jest podniesienie i naciągnięcie skóry, a pośrednio również zniwelowanie zmarszczek i poprawienie owalu twarzy. Wbrew pozorom nie trzeba sięgać po inwazyjne środki, by to osiągnąć. Medycyna estetyczna dysponuje obecnie wieloma nieinwazyjnymi technologiami, które umożliwiają lifting bez skalpela. Część z nich opiera się na wywoływaniu kontrolowanych uszkodzeń w skórze, które inicjują przebudowę kolagenu. Jest to białko odpowiedzialne za jędrność tkanki.

Lifting twarzy nićmi

Lifting nićmi polega na aplikacji specjalnej, rozpuszczalnej nici w skórę przy pomocy cienkiej igły. Włókno wprowadzane jest w określony obszar, wymagający podniesienia. Nici działają jak stelaż dla skóry – podtrzymują zwiotczenia i utrzymują twarz w ryzach przez wiele miesięcy. W składzie nici liftingujących znajdują się składniki, które wzmagają produkcję kolagenu i elastyny. Po około 10-14 dniach po aplikacji nici w tkance powstaje mikrozwłóknienie, które nawet po ich wchłonięciu nadal, w sposób naturalny, podtrzymuje skórę. Nici rozpuszczają się po około 240 dniach. Efekt liftingu twarzy utrzymuje się nawet do dwóch lat.

Ultradźwiękowy lifting twarzy

Jedną z najnowocześniejszych metod nieinwazyjnego odmładzania twarzy jest lifting HIFU, dostępny m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Jest to technologia, która polega na zastosowaniu wysoce skoncentrowanej fali ultradźwiękowej. HIFU to skrót od angielskich słów High Intensity Focused Ultrasound. Zastosowane w tym zabiegu ultradźwięki zdolne są do bezinwazyjnego przenikania przez naskórek bez przerywania jego ciągłości. Docierają do głębokich warstw skóry, gdzie podgrzewają tkankę do temperatury około 65°C. Efektem są mikrouszkodzenia, które prowadzą do intensywnej przebudowy kolagenu. Taki lifting ultradźwiękowy głęboko odmładza i przynosi długotrwałe rezultaty.

Laserowy lifting twarzy

Kolejnym sposobem na odmłodzenie skóry bez skalpela jest laserowy lifting twarzy. Najmniej inwazyjne spośród laserów są urządzenia frakcyjne nieablacyjne, np. ClearLift, nazywany bankietowym odmładzaniem twarzy. Laser ten generuje bardzo krótkie impulsy o wysokiej energii, które nie uszkadzają naskórka, ale przenikają przez niego i pobudzają procesy regeneracyjne w skórze. Jest to lifting twarzy, który w bezpieczny i nieinwazyjny sposób rewitalizuje oraz odmładza skórę. Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest powtórzenie laseroterapii 4-6 razy z zachowaniem kilkutygodniowych odstępów. Rezultaty utrzymują się przez wiele miesięcy.

Termolifting, czyli lifting podczerwienią

Chcąc w znaczny sposób poprawić wygląd cery, a przy okazji także wymodelować rysy twarzy i cofnąć oznaki starzenia, warto też rozważyć zabieg termoliftingu. To bardzo łagodna terapia z użyciem podczerwieni (IR) i peelingu wodnego. Zabieg składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich jest oczyszczenie skóry przy pomocy dwufazowego strumienia powietrza i wody. Drugi etap to zastosowanie światła podczerwonego, które podgrzewa skórę i powoduje obkurczenie włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i ujędrniona. Na koniec wykonywany jest chłodzący masaż coolerem o temperaturze 0-20°C. Efekty zabiegu intensyfikują się w ciągi 3-6 miesięcy.

W razie innych pytań skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj