Męskie włosy kręcone – poznaj najnowszy trend!

0
Męskie włosy kręcone – poznaj najnowszy trend!

W ostatnich czasach, loki u mężczyzn stały się niezwykle popularne. Mimo że wielu panom mogą one nastręczać problemów, to przy odrobinie odpowiedniej pielęgnacji, można z nich ułożyć zjawiskowe fryzury. W dalszej części artykułu przedstawimy, jak ułożyć męskie włosy kręcone i jakie kosmetyki stosować.

  • Męskie włosy kręcone – ostatni krzyk mody
  • Kręcone włosy u mężczyzn i ich stylizacje
  • Jak zrobić kręcone włosy męskie?
  • Kosmetyki dla włosów kręconych

Męskie włosy kręcone – ostatni krzyk mody

Obserwując celebrytów w ostatnich latach, można odnieść wrażenie, że loki stały się jedną z najmodniejszych fryzur męskich. Wiele męskich gwiazd telewizji postanowiło z dumą prezentować niesamowite fryzury, ułożone z włosów kręconych. Fryzury męskie od lat opierały się prostych włosach, długich bądź krótkich, lecz obecnym trendem jest tworzenie fryzur na podstawie kręconego włosa.

Kręcone włosy u mężczyzn i ich stylizacje

Męskie fryzury, korzystające z kręconych włosów, wymagają odpowiednich umiejętności fryzjerskich i nieco większej wyobraźni. Wśród najpopularniejszych fryzur obecnie, jedną z najpopularniejszych jest kucyk męski, czyli popularny „samuraj”. Należy jednak pamiętać, że do tego rodzaju fryzury potrzeba włosów o długości co najmniej 20 cm, odpowiednio zadbanych i starannie pielęgnowanych. Innym rodzajem fryzury jest messy hair, czyli efekt artystycznego nieładu na głowie. Jest to prosta stylizacja, wymagająca jednak dobrej pielęgnacji włosów. Wśród popularnych wyborów jest także fryzura typu french crop, polegająca na cieniowaniu boków i tyłu głowy, z pozostawioną grzywką. Doskonale sprawdza się ona w przypadku kręconych włosów i jest obecnie dominującym trendem.

Jak zrobić kręcone włosy męskie?

Posiadając długie włosy, możemy stworzyć efekt loków, nawet jeśli nie posiadamy ich naturalnie. Aby tego dokonać, należy zaopatrzyć się w zestaw kosmetyków, okrągłą szczotkę i suszarkę z dyfuzorem. Po umyciu i odpowiedniej pielęgnacji włosów należy nawinąć włosy na szczotkę i suszyć je w odpowiedni sposób suszarką. Następnie utrwalamy loki lakierem przeznaczonym dla włosów kręconych. Suszarka z jonizacją będzie dodatkowym atutem, ze względu na to, że wygładzi łuskę włosa. Opcjonalnie można skorzystać z lokówki. W dalszej części, przy modelowaniu fryzury, warto sięgnąć po spray modelujący do włosów kręconych, który dobrze poradzi sobie z lokami. Niemniej, warto pamiętać, że taki efekt nie jest trwały i wytrzyma do pierwszego mycia.

Kosmetyki dla włosów kręconych

Przy włosach kręconych niezbędna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Długie, kręcone włosy męskie, tak samo, jak falowane włosy męskie, wymagają odpowiedniej dawki uwagi i inwestycji, by utrzymać je w jak najlepszym stanie. Do pielęgnacji loków konieczne jest zaopatrzenie się w zestaw niezbędnych kosmetyków. Najważniejszym zakupem jest odpowiedni szampon, z przeznaczeniem do włosów kręconych lub po ondulacji. Zagwarantuje to, że szampon taki będzie odpowiednio nawilżał i wzmacniał nasze włosy, a także będzie miał odpowiednie składniki, takie jak:

  • keratyna,
  • witamina A i E,
  • kwas hialuronowy,
  • naturalne oleje roślinne

Innym koniecznym kosmetykiem jest odżywka do włosów, która również powinna się cechować powyższym składem. Najistotniejszym elementem jest keratyna, dzięki której nasze włosy nie będą się przesuszać, a dodatkowo wzmocni je i odżywi. Do tego, dobrze jest sięgać po produkty do spłukiwania włosów bądź po lekkie mgiełki, które pomogą w odpowiedniej pielęgnacji, nie niszcząc włosów i utrzymując je w dobrej kondycji.


Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj