Pielęgnacja brody

0
Pielęgnacja brody

Broda zawsze była oznaką wolność i swobody. Broda jednak nie dba sama o siebie I tak jak w przypadku skóry czy paznokci musimy zainwestować trochę czasu, aby o nią zadbać. Oto kilka wskazówek jak zadbać o brodę.

Pielęgnacja

Dużo facetów nie myje swojej brody – a jeśli tak to używają zwykłego mydła. Jest to złe rozwiązanie dla brody jak i skóry ponieważ mydło i woda wysuszają skórę i włosy które stają się bardziej łamliwe i tracą blask. Zamiast mydła co najmniej kilka razy w tygodniu lepiej użyć szamponu nawilżającego, aby zapobiec kruchości włosów.

Poza tym polecamy również odżywki do brody które ją nawilżą i dzięki którym będzie ona miękka i lśniąca. Kolejnym często stosowanym produktem do pielęgnacji brody są olejki do brody. Kilka kropelek dobrej jakości preparatu zapobiegnie swędzeniu oraz zapewni brodzie miękkość oraz wspaniały wygląd.

Nawet jeśli planujesz zapuścić brodę zalecamy podcinanie brody co najmniej co dwa miesiące. Dzięki temu pozbędziesz się rozdwajających się końcówek włosów. Jeśli chcesz krótką brodę to najlepiej wyrównywać ją co kilka tygodni. Elektryczny trymer spisuje się dobrze w takich sytuacjach. Dłuższą brodę lepiej jednak podcinać nożyczkami i grzebieniem.

Zadbaj o zdrowie

Zastanawiasz się co jeszcze może pomóc Ci zadbać o brodę? Otóż zdrowa dieta i sen. Zrównoważona, zdrowa dieta jest ogólnie dobra dla włosów i skóry czy również pozytywnie wpłynie na Twoją brodę. A co do witamin, minerałów i innych dodatków? Niektórzy twierdzą, że biotynę – złożona witamina B wzmacnia włosy. Nie zostało to jednak udowodnione klinicznie. Polecamy konsultację z lekarzem przed zaczęciem zażywania suplementów. Badania wykazały że utrata snu może negatywnie wpłynąć na Twoją brodę i spowolnić jej wzrost. Więc pamiętaj o minimum 6h snu jeśli chcesz mieć zdrową, pełną brodę.

Niektóre z tych rad mogą wydawać się zbyt czasochłonne. Należy jednak pamiętać że gdy się z kimś spotykamy broda jest jedną z pierwszych rzeczy na które druga osoba zwróci uwagę. Pielęgnacja brody jest więc warta wysiłku. A może sam pomysł brody jest sprzeczny z Twoim ideałem mężczyzny?

pielegncja-brody (1)
Pielęgnacja brody

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj