AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Niekorzystne zmiany, jakich doświadcza nasz wygląd w wyniku starzenia, widać nie tylko na skórze, ale też włosach. Przeważnie po przekroczeniu 40. roku życia pojawia się problem rzadkich, przerzedzonych włosów, co nie wygląda zbyt estetycznie.

Średni wiek życia włosa wynosi od 2 do 6 lat, podczas których przechodzi 3 etapy: wzrost, zamieranie i spoczynek. W 2. etapie włos już przestaje rosnąć, a w 3. z łatwością może wypaść, przykładowo przy czesaniu lub myciu.

Zdrowe proporcje są wówczas, gdy w 1. fazie znajduje się około 80% włosów, w etapie spoczynku od 3 do 5%. Kiedy cykl jest z jakichś przyczyn zaburzony, w fazie spoczynku znajduje się znacznie więcej włosów, sama faza ulega wydłużeniu, a nowe włosy stają się dużo słabsze i podatne na wypadanie.

Przeważnie powodem mogą być takie czynniki, jak zmiany hormonalne, podatność genetyczna, stres czy zła dieta. Oprócz tego na wypadanie włosów wpływ mogą mieć choroby skóry (na przykład łuszczyca) lub kiepski stan psychiczny, taki jak zaburzenia depresyjne.

Hormony a wypadanie włosów

Zaburzenia hormonalne należą do najczęstszych przyczyn kłopotów z rzadkimi i wypadającymi włosami. U mężczyzn pojawia się między 40. a 50. rokiem życia, natomiast w przypadku płci pięknej problem zaczyna się po urodzeniu dziecka, w okresie menopauzy albo po zaprzestaniu brania doustnej antykoncepcji.

Wypadanie włosów w wyniku zaburzeń hormonalnych polega na tym, że występuje szybkie zmniejszanie się mieszka włosowego, a faza wzrostu włosów ulega skróceniu, czemu winne jest nadmierne wytwarzanie androgenów.

W przypadku chorej tarczycy wpływ na włosy zależy od rodzaju schorzenia:

– niedoczynność tarczycy może być przyczyną przerzedzonych, cienkich i suchych włosów;

– nadczynność tarczycy powoduje łysienie plackowate.

zageszczanie-wlosow

Dieta a wypadające włosy

Nieodpowiednia, uboga w składniki odżywcze dieta może w konsekwencji doprowadzić do łysienia rozlanego, czyli łysienia na całej powierzchni głowy. Dzieje się tak w wyniku znacznego niedoboru białka, magnezu, cynku, żelaza i aminokwasów. Szczególne narażone są w tym przypadku osoby poddające się ostrym dietom odchudzającym.

Dr Hair: preparat na rzadkie włosy

Od pewnego wieku nasze włosy wymagają większej uwagi i troski – mniej więcej wtedy, gdy kończymy 25 lat. Takie czynniki, jak słona, morska woda, słońce, farbowanie itp. negatywnie wpływają na stan włosów. Aby uniknąć przerzedzania i wypadania włosów, należy je wzmacniać specjalnie dobranymi kosmetykami i preparatami.

Dla osób borykających się z problemem rzadkich i przerzedzonych włosów świetnym rozwiązaniem może być Dr Hair – nowatorski preparat do zagęszczania włosów, dzięki któremu od razu po zaaplikowaniu możesz zagęścić rzadkie włosy, osiągając imponujący efekt wizualny. Produkt składa się mikrowłókien i ma sypką konsystencję, dzięki czemu błyskawicznie i wygodnie nakłada się go na włosy. Co więcej, Dr Hair osiada zarówno na nich, jak i na skórze głowy, pokrywając ją jednym z trzynastu kolorów, w tym m.in. odcienie blondu, czerni i brązu.

Poprzedni artykułPiękne włosy – jak dbać, żeby je osiągnąć?
Następny artykułNaturalne sposoby na farbowanie włosów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj