Trendy w świecie fryzur – jak wyglądać modnie i stylowo?

0
Trendy w świecie fryzur – jak wyglądać modnie i stylowo?
Trendy w świecie fryzur - jak wyglądać modnie i stylowo?
Po wyjściu od fryzjera wyglądasz perfekcyjnie, ale już pierwsze umycie głowy boleśnie obnaża twój brak umiejętności w stylizacji włosów? Być może używasz nieodpowiednich kosmetyków lub źle suszysz włosy. Zobacz, jak robić to dobrze. Dzięki naszym poradom zawsze będziesz wyglądać modnie i stylowo.

Jak prawidłowo suszyć włosy? Nie każdy to potrafi

W pośpiechu myjesz głowę i natychmiast używasz suszarki do włosów? STOP! To prosta droga do uszkodzenia struktury włosa i nieciekawego wyglądu fryzury. Mokre włosy są bardzo podatne na uszkodzenia. Styliści zalecają, by nie suszyć ich bezpośrednio po myciu i nie rozczesywać, gdy są mokre.

Zawiń włosy w ręcznik i poczekaj przynajmniej kwadrans. Odciągnie on nadmiar wody, wilgotne włosy wysuszysz łatwiej i bezpieczniej.

Trzymasz suszarkę nieruchomo? To kolejny błąd, bo włosy bardzo nie lubią przegrzewania. Suszarka powinna być stale w ruchu, chociaż może to być męczące dla ręki.

Kierunek suszenia też ma znaczenie. Zawsze susz od góry do dołu, dbając, by kierunek nawiewu był zgodny z kierunkiem rośnięcia włosa. Wówczas łuski włosowe zostaną dokładnie zamknięte. Dzięki temu fryzura będzie naturalnie lśniąca.

Jak dobrać suszarkę do włosów?

Dwa najczęściej popełniane błędy przy kupnie suszarki to kupowanie najtańszej lub najdroższej. W pierwszym wariancie wychodzimy z założenia, że tania suszarka też „da radę i nie ma sensu przepłacać”. W drugiej wersji uważamy, że ta droższa „na pewno jest lepsza”.

Prawda jak w każdym przypadku leży gdzieś pośrodku. Przede wszystkim suszarki nie dobiera się do wystroju łazienki lub zawartości portfela. Będziemy nią suszyć włosy i to ich stan powinien być decydujący.

Masz cienkie i delikatne włosy? Potrzebujesz delikatnego suszenia, niezbyt gorącej temperatury i małej siły nadmuchu. Najlepsza dla ciebie będzie suszarka HT83. Oferuje optymalną moc, dwa poziomy siły nadmuchu i koncentrator powietrza dla perfekcyjnego ułożenia fryzury.

A może twoje włosy są gęste i kręcone? Suszenie i układanie takiej fryzury to prawdziwe wyzwanie. Bez trudu podołasz mu z suszarką do włosów HT260. Regulacja siły nadmuchu i temperatury oraz chłodny nawiew są tym, czego potrzebujesz. Suszarka oferuje też funkcję jonizacji, a w zestawie znajduje się między innymi dyfuzor, który zapobiega puszeniu się włosów i pomaga lekko unieść je przy nasadzie, by uniknąć efektu oklapnięcia.

Jakich kosmetyków używać do stylizacji włosów?

Najlepsza nawet suszarka HT92 nie zawsze będzie w stanie poradzić sobie z ujarzmieniem włosów, szczególnie jeśli jest ich dużo lub mają tendencję do kręcenia się.

Jeśli używasz prostownicy lub lokówki, koniecznie kup kosmetyki termoochronne. Przydadzą się też przy częstym i intensywnym używaniu suszarki.

Aby nadać włosom objętości podczas suszenia, przyda się pianka lub żel. Nakładaj je oszczędnie, w razie potrzeby powtórz czynność. Łatwiej dołożyć dodatkową porcję lub zdjąć obciążający włosy nadmiar.

Lakier do włosów utrwala już ułożoną fryzurę. Używaj go po zakończeniu suszenia i nadaniu włosom ostatecznego kształtu.

Spray do włosów ma działanie nabłyszczające i na pewno przyda się, jeśli suszysz bardzo mokre włosy lub robisz to szybko i nie zwracasz uwagi na kierunek suszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj