Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

0
Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

Nie dużo dzieli nas już od letniej aury, a często zdarza się również, że wraz z końcem maja i początkiem czerwca możemy poczuć, co szykuje dla nas pora wakacyjno-urlopowa. W wyobraźni już widzimy się nad morzem, czerpiąc ile się da z ciepła promieni słonecznych, a każda dodatkowa warstwa odzieży zostaje na dnie szafy. To czas nagiej skóry, odsłoniętej dzięki krótkim spódniczkom, fantazyjnym kostiumom kąpielowym oraz szortom i crop topom.

By nie zaburzyć tego idyllicznego obrazu kobiety bardzo często wybierają depilację. Brak owłosienia na damskich nogach i rękach jest dziś wręcz wymogiem estetycznym. Co jednak mają zrobić panie, które mają wrażliwą skórę lub też przypłacają częste golenie drobnymi rankami lub wrastającymi włoskami? Czy jest prostszy sposób, niż użycie maszynki do golenia, czy też zwykłego depilatora?

Dlaczego kobiety wybierają depilację?

Zastanówmy się przez chwilę, dlaczego kobieta odczuwa potrzebę pozbycia się owłosienia na swoim ciele. Na pewno spora rolę odgrywa w tym wypadku wyżej wspomniana estetyka. Ogolone i dobrze wydepilowane ciało wygląda ładnie, a i w dotyku jest o wiele milsze. Panie uważane za płeć delikatną podkreślają tym sposobem również swój status społeczny, który wiąże się z określeniem ich jako płeć piękną. Kobieta wydepilowana czuje się również o wiele bardziej komfortowo i swobodnie, co wiąże się oczywiście z jej dobrym stanem psychicznym i brakiem strachu, że spotkawszy na swojej drodze wymarzonego faceta wszystko zepsują włoski na jej skórze. Na plaży, kiedy ciało jest jednocześnie najbardziej odsłonięte i ukryte przed wścibskim wzrokiem, gładka skóra nóg i okolic bikini jest wręcz wymagana – nie przez prawo, tylko raczej przez ogólny przymus społecznego dbania o siebie.

A może depilacja laserem?

Ciągłe golenie nóg może być naprawdę męczące, zwłaszcza że już po jednym do dwóch dni można wyczuć szorstkie końcówki odrastających włosków. Bardziej praktycznym rozwiązaniem może być w tym przypadku depilacja laserem, gdyż jej efekty są o wiele trwalsze i utrzymują się o wiele dłużej. Dzięki temu kobieta może odczuwać wyżej wspomniany komfort i pewność siebie przy o wiele mniejszym zaangażowaniu i pracy nad gładkością swojej skóry. Depilacja laserowa eliminuje również problem związany z: koniecznością częstego używania maszynki do golenia, zabierania jej ze sobą na dłuższe wyjazdy, wrastającymi włoskami, podrażnieniami oraz zaczerwienioną i przebarwioną skórą w miejscu depilacji. Sposób ten jest zatem bardzo często ostatecznością dla wielu kobiet, którym zwykła depilacja przysparza jedynie problemów dermatologicznych i psuje humor, za każdym razem gdy sięgają po maszynkę do golenia.

Piękna i gładka skóra oraz oszczędność czasu

Naturalny koloryt kobiecej skóry, bez zaczerwień i odrastających włosków to bardzo zachęcający obraz. Użycie lasera jest najzwyczajniej najlepszą metodą depilacji (oraz najbezpieczniejszą) o czym wie niemal każda przedstawicielka płci pięknej. Tym co jest w stanie przekonać nawet najbardziej niechętną damę, jest w tym przypadku ogromna oszczędność czasu. Poddając się kilku sesjom zabiegowym (zwykle od 4-8) depilacji laserem otrzymuje się gładką i miękka skórę na całe lata. Jest tylko jeden warunek (oprócz sporego rachunku za usługę, który oscyluje między 200 a ponad 1000 zł). Zabieg trzeba powtarzać co roku lub przynajmniej co dwa lata. W ten sposób skóra otrzymuje przypomnienie, że ma pozostać piękna i nieskazitelna. Warto więc udać się w tej sprawie do salonu kosmetycznego, gdzie personel będzie potrafił dobrać moc lasera do indywidualnych potrzeb klientki, gdyż tylko wtedy efekt będzie trwały i wart swojej ceny. Minus jest tu tylko jeden – nie zawsze, ale zdarza się, że zabieg depilacji laserowej bywa odrobinę bolesny dla klientki (związane jest to zazwyczaj z miejscem depilacji i jego wrażliwością).

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi StylMody.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj