Czym jest baby shower?

0
60
baby shower

Już od kilku lat bardzo modną rzeczą wśród przyszłych mam jest organizacja przyjęcia o nazwie baby shower. Tym angielskim mianem określa się towarzyskie spotkanie w formie poczęstunku z dodatkowymi atrakcjami, np. w postaci gier imprezowych. Jest ono organizowane na część dziecka, które ma przyjść w niedługim czasie na świat. Oprócz babskich ploteczek na temat nowych trendów w fryzurach i delektowaniu się przysmakami, każdy z gości musi obdarować przyszłą mamę prezentem, a najlepiej kilkoma.

Kompleksowa obsługa czy własne przygotowania

Generalnie przyjęło się, że baby shower jest planowane przez najbliższą przyjaciółkę czy matkę chrzestną dziecka. Mama nie musi się martwić o załatwianie spraw takich jak: zaproszenie gości, pilnowanie terminów czy wybór motywów przewodnich całej imprezy. Wygodnie czeka na telefon od organizatorki z informacją na temat daty i godziny.

Nie ma, co ukrywać, najważniejsze jest zebranie funduszy. Najprostszym sposobem jest zorganizowanie składki wśród gości. Takie wyjście nie tyko załatwia sprawę finansową, ale również pozwala dostosować atrakcje do posiadanych zasobów. Aby zaoszczędzić na wynajmowaniu miejsca w kawiarni czy restauracji, można urządzić imprezę w domu. Jednak trzeba mieć na uwadze, że takie rozwiązanie wiąże się z poświęcenie dodatkowego czasu na porozwieszanie dekoracji.

Obecnie w Polsce jest w zwyczaju, aby planować baby shower z najmniejszymi szczegółami. Istnieją nawet specjalne agencje, które zajmą się całą organizacją imprezy. Od dekoracji miejsca, w którym ma być cała zabawa, po catering czy przygotowanie atrakcji dla gości. Oczywiście oferta obfituje w odpowiednie motywy. Jeśli znana jest płeć dziecka kolorystyka może być dobrana dla dziewczynki lub dla chłopca. Dodatki czy nawet jedzenie może być dostosowane do wybranych przez organizatorów schematów. Wszystko ma sprawiać wrażenia profesjonalnego i spójnego wydarzenia. Zresztą na tego typu przyjęciach nie serwuje się napojów alkoholowych. Styl wydarzenia bardziej przypomina angielską herbatkę niż szaleństwa w klubie. Wszystko dla poszanowania błogosławionego stanu bohaterki całego zamieszania.

Impreza dedykowana

Baby shower to wyjątkowe przyjęcie, które ma podkreślić zakończenie ciąży u kobiety i pojawienie się na świecie nowego członka rodziny. Generalnie zasada jest prosta: mama ma pięknie wyglądać i dobrze się bawić a goście obsypywać ją prezentami. Na tego typu zabawy są zazwyczaj zapraszane najbliższe przyjaciółki, znajome czy damska część rodziny. Panowie mogą czuć się pominięci. Jednak powód ich zignorowania nie tkwi w nieuprzejmości czy celowym odtrąceniu mężczyzn, jako członków rodziny. Tutaj w grę wchodzi praktyczność. Okazuje się, że męska strona po prostu nie lubi tego rodzaju „posiadówek”, gdzie w centrum uwagi jest przyszła mama otoczona wianuszkiem pań, które zachwycają się nad każdym rozpakowanym prezentem. Plotkowanie nie jest też domeną mężczyzn, dlatego też panowie raczej unikają tego rodzaju przyjęć.

Może butelka antykolkowa na prezent?

Domeną każdego baby shower są prezenty, które są przeważnie przeznaczone dla maluszka. Typowymi podarunkami są różnego rodzaju ubranka dla noworodka, jak na przykład śpioszki, kaftaniki, body, buciki czy czapeczki. Mama może skompletować wyprawkę dla niemowlaka bez konieczności chodzenia na zakupy i wydawania pieniędzy. Oprócz tekstyliów, drugą, popularną rzeczą wśród prezentowych pomysłów są wszelkiego typu akcesoria dla dzieci, np. nosidełka, bujaczki, butelka antykolkowa do mleka, smoczki. Oczywiście to nie oznacza, że mama jest pomięta w prezentowym szale. Wszystko zależy od gości. Niektórzy wolą kupić coś dla przyszłej mamy zamiast dla dziecka, np. kosmetyki pielęgnacyjne czy vouchery do salonu masażu.

Niezapomniane chwile

Każdy baby shower to niezapomniane chwile dla przyszłej mamy. Zachować wspomnienia z tego wydarzenia można na kilka sposobów. Najbardziej powszechną są zdjęcia i filmy. Oprócz masy prezentów i mile spędzonego czasu baby shower to także okazja, aby posłuchać rad innych mamusiek na temat porodu czy pielęgnacji niemowlaka. Konfrontacja lęki i obaw towarzyszących pojawieniu się nowego członka rodziny z osobami, które mają już doświadczenie w tego typu rzeczach jest najlepszą metodą na przygotowanie się do nowego etapu w życiu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ