Jak prawidłowo dbać o dobrą kondycję włosów?

0
84
włosy
Czy wiesz, że zdrowie Twoich włosów zależy nie tylko od posiadanych genów, ale przede wszystkim od zastosowanej pielęgnacji? To właśnie odpowiednio dobrane kosmetyki sprawiają, że włosy rosną zdrowe, mocne i pięknie lśnią.

O kondycji włosów świadczy przede wszystkim zdrowy styl życia, dieta, ale również codzienna pielęgnacja. Ogromne znaczenie ma prawidłowa suplementacja witaminami, ale bez odpowiednio dobranego szamponu, systematycznego pielęgnowania maseczką, włosy nigdy nie będą wyglądały tak dobrze, jak te z salonu fryzjerskiego.

To dlatego tak ważne jest zainteresowanie w kierunku odpowiednich środków dla danej kategorii włosa. Inną pielęgnację będziemy bowiem stosować dla włosów suchych, inną dla farbowanych, czy kręconych.

Najczęstsze problemy włosomaniaczek?

Jeśli choć raz spotkałaś się z kłopotliwym wypadaniem włosów lub łupieżem, to wiesz, jak trudno jest pokonać te nieprzyjemne dolegliwości.

W niektórych przypadkach leczenie jest długotrwałe i nie przynosi skutecznych rezultatów. Niestety problem tkwi w źle dobranej pielęgnacji. Najczęstsze problemy powinniśmy leczyć preparatami trychologicznymi do profesjonalnych zabiegów w gabinetach. Systematyczne stosowanie takich profesjonalnych środków pozwala na całkowite wyeliminowanie: nadmiernego wypadania, łupieżu, przetłuszczania, czy łamania włosów.

Jeśli Twoje włosy, ale przede wszystkim skóra głowy wymaga takiego leczenia to kosmetyki o podobnym zastosowaniu znajdziesz na: https://www.bandi.pl/

Co jeszcze jest ważne w pielęgnacji włosów?

Przede wszystkim systematyczność. Włosy powinny być myte mniej więcej raz na dwa dni. Zabieg oczyszczający powinniśmy rozpocząć najpierw od masażu głowy z użyciem szamponu, a  następnie umyć włosy letnią wodą. W drugim etapie zadbajmy o nałożenie odżywki lub w przypadku mocno zniszczonych włosów – maski.

Włosy czeszemy najlepiej na mokro, wówczas unikamy łamania oraz kruszenia włosów, a także drewnianym grzebieniem, który jest najlepszy dla naszych włosów.

Od czasu do czasu warto także stosować naturalną pielęgnację. Włosy można odżywić olejem kokosowym oraz oliwą z oliwek. Do domowych zabiegów można także zastosować jajko, czy miód. Takie domowe SPA również bardzo dobrze wpływa na kondycję włosa, ale również na szybszy porost.

A czy Ty masz kłopoty ze swoimi włosami? Jeśli tak, to pamiętaj o prawidłowej, domowej pielęgnacji. Po dobraniu odpowiednich środków możesz być pewna, że Twoje włosy będą wyglądały, jak z ekranu filmowego.

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ