suszarka do włosów

Czy wiesz, że nie wszystkie suszarki do włosów są jednakowe? I nie chodzi tu tylko o dodatkowe akcesoria czy firmę. Przy zakupie nowej suszarki do włosów trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy, zanim ostatecznie zdecydujemy się na wybór konkretnego modelu urządzenia.

W tym zastanowić się nad rodzajem naszych włosów, biorąc pod uwagę ich długość, porowatość pasm i sposób układania. Wiele kobiet popełnia błąd, kupując suszarkę, która po prostu nie nadaje się do ich typu włosów. Cierpi na tym ogólny wygląd fryzury. Posiadanie dopasowanego urządzenia do indywidualnych potrzeb, może sprawić, że stylizacja i pielęgnacja pasm będzie o wiele łatwiejsza, a one będą wyglądały zdrowo i lśniąco.

Rodzaje suszarek do włosów

Istnieją dwa główne typy suszarek, które obiecują nadać Twoim włosom perfekcyjny wygląd: jonowe oraz ceramiczne.

Modele z jonizacją wykorzystują ujemnie naładowane jony, które szybko rozkładają dodatnio naładowane cząsteczki wody, tym samym skracając czas suszenia. Takie działanie nie otwiera łusek włosa, przez co pasma wysychają naturalnie i bez uszkodzeń. Jest to alternatywa dla szybszego cyklu suszenia, w której stosuje się wysoką temperaturę, prowadzącą do wysuszenia i uszkodzeń. Osoby o wiotkich i cienkich włosach powinny unikać korzystania z maksymalnych ustawień suszarki. Jonowe suszarki do włosów są również droższe niż ceramiczne odpowiedniki.

Drugi typ pomaga równomiernie rozprowadzić ciepło. Te modele wyczuwają temperaturę pokojową i odpowiednio regulują jej poziom. To prowadzi do szybkiego schnięcia i mniejszych uszkodzeń. Ceramiczne suszarki do włosów doskonale nadają się do redukcji ciepła i przyspieszenia czasu suszenia. Cenowo również lepiej wypadają niż ich jonowi bracia, a dobrej jakości model można kupić naprawdę w wielu sklepach.

Grube i kręcone włosy

Jeśli masz gęste włosy, wiesz, jak długo trzeba czekać na ich wysuszenie. Suszarka z jonizacją to doskonały wybór. Skraca czas potrzebny na pozbycie się mokrych pasm, a przy okazji chroni przed elektryzowaniem.

W przypadku mocno kręconych włosów, można użyć dyfuzora, który delikatnie podkreśli piękno Twoich loków. Pamiętaj, aby poszukać modelu z grubszymi separatorami, aby zachować naturalny i niepowtarzalny kształt loków.

Cienkie włosy

Jeśli twoje włosy są płaskie i cienkie, prawdopodobnie chcesz zwiększyć ich objętość i grubość podczas suszenia i stylizacji. Do tego zadania świetnie sprawdzą się ceramiczne suszarki, które regulują poziom ciepła i zapobiegają uszkodzeniom delikatnych pasm. Fryzura zyska zdrowy wygląd, a włosy nie będą oklapnięte i matowe.

Suszarka do włosów z regulowanym ustawieniem ciepła ma kluczowe znaczenie dla osób o cienkich pasmach, ponieważ wysoka temperatura szybciej oddziałuje na łuski włosów niż w przypadku właścicielek grubych pasm. Odpowiednia regulacja pozwoli znaleźć takie ustawienie suszarki, które szybko wysuszy włosy bez narażania ich na zbyt dużą ilość ciepłego powietrza.

Włosy matowe i bez wyrazu

Niektóre specjalistyczne suszarki do włosów odżywiają łuski i przywracają im połysk i blask. Eliminują przy tym efekt elektryzowania się, dzięki czemu fryzura wygląda na zdrowszą i lepiej ułożoną. Tutaj można zastosować suszarki z jonizacją, które dodatkowo ochronią pasma przed uszkodzeniami.

Inne wskazówki do rozważenia przy zakupie suszarki do włosów

Zwróć uwagę na moc urządzenia. Odgrywa ważna rolę w tym, jak szybko suszarka się nagrzeje i wysuszy twoje włosy. Ważne jest, aby wybrać model o mocy, która bezpiecznie i dokładnie osuszy kosmyki. Zarówno dla włosów kręconych, jak i drobnych, eksperci zalecają, aby suszarki miały moc około 1400 wat.

Wybierz suszarkę do włosów o małej wadze, która będzie wygodna w trzymaniu. W zależności od technologii i funkcji niektóre modele mogą ważyć kilka kilogramów. Jeśli twoje włosy są gęste i grube, będziesz trzymała suszarkę nawet przez pół godziny! A to z kolei znacznie obciąży ramiona i kark, co może prowadzić do wystąpienie bólu w tych miejscach.

Użyj suszarki do włosów, która ma opcję nawiewu zimnego powietrza. To pomoże uszczelnić łuski włosowe, blokując wilgoć i poprawiając ich połysk i miękkość. Jeśli twoje włosy są zwykle suche i kruche, ta sztuczka może się przydać, aby wyeliminować ich szorstkość.

Wybierz suszarkę do włosów z dyszą. Często pomijana, końcówka dyszy może być najważniejszym dodatkiem do suszarki. Ten osprzęt umożliwia skierowanie całego strumienia powietrza i ciepła w jednym kierunku. Jeśli obecnie osuszasz włosy bez nasadki może to być powodem, dla którego twoje włosy kręcą się, ponieważ powietrze przepływa we wszystkich kierunkach, zamiast koncentrować się na jednym miejscu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ