Piękne włosy – jak dbać, żeby je osiągnąć?

0
207

Tajemnica błyszczących, zdrowych i nierozdwajających się kosmyków kryje się w odpowiedniej pielęgnacji. Z pewnością każdy chce posiąść wiedzę, jak osiągnąć piękne włosy. Czy są jakieś uniwersalne zaklęcia, które pozwolą nam je zauroczyć i zaczarować?

Włosy, jak z reklam

Wszyscy znamy to uczucie, gdy widzimy idealnie wygładzone, błyszczące, proste lub pofalowane włosy spływające z ramion modelek czy aktorów. Gdzie nie spojrzymy, tam są właśnie one – pasma doskonałe. Na bilbordach, w telewizji i w internecie. Sami używamy tych reklamowanych cud-produktów, jednak efekt, który wychodzi spod naszego grzebienia rzadko jest taki sam, jak ten, który mamy okazję podziwiać w magazynach i na bilbordach. Czy jest coś, co robimy źle?

Jakie mam włosy?

To podstawowe pytanie, które musimy sobie zadać przed pójściem do drogerii i sięgnięciem po ten dobry kosmetyk z reklamy. Znajomość własnych włosów ułatwi nam efektywną pielęgnację. Dopóki ich nie rozumiemy i nie umiemy określić, jakie są w rzeczywistości, dopóty wszelkie zabiegi mogą iść na marne, a kosmetyki mieć wręcz odwrotny skutek. Dlatego w pierwszej kolejności, jeśli tylko chcemy mieć wymarzone, piękne włosy, poznajmy je. Jeśli są kręcone i puszyste, będziemy musieli traktować je inaczej niż te proste i przetłuszczające się.

tagomago-blog-piekne-wlosy-–-jak-dbac-zeby-je-osiagnac-1

Nie tylko kosmetyki w służbie włosom

Doskonale zdrowe, lśniące i sprężyste kosmyki osiągniesz nie tylko poprzez same kosmetyki. Ich kondycja w dużej mierze zależy również od kondycji Twojego organizmu, a także czynników zewnętrznych. Te ostatnie możesz oczywiście zniwelować kosmetykami ochronnymi, jednak musisz odżywić swoje włosy odpowiednio również od środka. Zdrowe odżywianie i dostarczanie sobie odpowiednich minerałów wspomoże ich wzrost i doskonały wygląd. Cynk, siarka i krzem, witaminy z grupy B czy białko i żelazo, to główne składniki mineralne, w które powinna obfitować Twoja dieta na piękne włosy.

Jak osiągnąć piękne włosy poprzez dietę?

Zbawienne dla kondycji Twoich kosmyków będzie zdrowe odżywianie się i ograniczenie produktów, które znacznie pogarszają ich stan. Nie nadużywaj czarnej kawy i herbaty, a także alkoholu i nie jedz zbyt często fastfoodów, a także słodyczy i białego pieczywa. Doskonałe działanie na kondycję włosów ma skrzyp, pokrzywa, produkty z witaminą A i D oraz witaminami B (np. ryby morskie) i żelazem (jaja, kakao surowe, warzywa strączkowe). Cynk obecny w orzechach również będzie korzystnie wpływał na włosy.

tagomago-blog-piekne-wlosy-–-jak-dbac-zeby-je-osiagnac-2

Profesjonalne kosmetyki do włosów

Pielęgnację, która wpłynie zbawiennie na kondycję włosów, powinieneś także przeprowadzać wyłącznie za pomocą sprawdzonych kosmetyków. Ich skład ma wpływ na ich działanie, więc zwracaj na niego uwagę. Dobre kosmetyki do włosów to takie, które są wybierane przez fryzjerów i stylistów. Dobra marka i naturalne składy obecne w szamponach, odżywkach, serum i innych preparatach mogą świadczyć o ich jakości i odpowiednim działaniu. Jeśli chcesz poznać przykładowe środki, przeczytaj: Nasze nowości kosmetyczne – profesjonalne kosmetyki do włosów.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ