Włosomania

0
347

Dla przeciętnego człowieka wizyta u fryzjera to nic dziwnego. Jest na świecie jednak wielu mężczyzn dla których włosy to bardzo duży problem. Jak sobie radzić w sytuacji gdy nasze włosy rosnąć nie chcą?

Tempo naszego życia wzrasta. Wraz z napływem obowiązków i pracy wzrasta w nas poziom stresu. To głównie on osłabia cebulki włosów i odpowiada za ich wypadanie. Drugim, istotnym czynnikiem są geny. Na szczęście medycyna jest na tyle rozwinięta, że i z tym problemem świetnie sobie radzi!

Czy to poważna operacja?

Nie. Owszem, jest to operacja, polegająca na transplantacji, czyli przeszczep włosów w miejsca problematyczne, czyli całkiem wyłysiałe lub częściowo przerzedzone. Po zakończeniu procesu nie widać u pacjentów żadnych śladów. Chirurg zabezpiecza miejsca zarówno dawcze, jak i biorcze. Czas trwania zależy od tego, na jak dużym obszarze głowy trzeba dokonać transplantacji. Pacjent dostaje znieczulenie miejscowe tak, aby ani podczas operacji ani po niej nie odczuwał żadnego dyskomfortu.

Fachowa porada przede wszystkim

Oczekiwania pacjentów zwykle są bardzo duże. Właśnie dlatego potrzebna jest profesjonalna porada w gabinecie estetycznym u specjalisty – czyli chirurga. Dopiero wtedy lekarz będzie w stanie skonfrontować oczekiwania z możliwościami, a także opowiedzieć na czym dokładnie będzie polegała operacja. Po ustaleniu wspólnej wersji lekarz robi stosowną dokumentację medyczną, między innymi fotograficzną. Wówczas można przystąpić do planowania terminu operacji.

Przebieg operacji

Każda klinika włosów ma inne procedury, jednak ogólnie wszystko wygląda podobnie. Po przejściu tak zwanych formalności możemy przystąpić do operacji. Pacjent przechodzi do sterylnej sali operacyjnej. Zanim jednak przystąpi się do działań, należy nadmienić, że są dwie metody pobrania cebulek. Albo wycina się wąski pasek z części potylicznej głowy, a samo miejsce zaszywa się metodą brzeg do brzegu, albo pobiera się pojedyncze transparenty o średnicy 0,8 milimetra. Następnie przygotowuje się miejsce, w którym mamy mieć nowe włosy. W tym celu wykonuje się mikro nakłucia. Oczywiście to też specjalną metodą. Muszą być maksymalnie blisko siebie i pod odpowiednim kątem. Wtedy wyglądają pięknie i naturalnie, czyli mają odpowiednią gęstość i rosną w odpowiednim kierunku.

Od czego zależy efekt operacji?

Doświadczenie w tej dziedzinie pokazuje, że za wynik operacji i efekt pięknych włosów odpowiada głównie chirurg. To od jego precyzji i umiejętności zależy rezultat. Innymi czynnikami, które decydują o efekcie końcowym są wszczepiane możliwie najmniejsze transparenty, maksymalnie blisko siebie i pod odpowiednim kątem.

Dla kogo jest ten zabieg?

Transplantację włosów poleca się wszystkim tym, którzy mają problem z ich nadmiernym wypadaniem lub łysieniem. Wiadomo, że tego typu kłopot mają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nasze samopoczucie, a także budowanie samooceny zależy w dużej mierze od naszego wyglądu, a włosy są ich głównym składnikiem. Nie należy się wahać, ale umówić na konsultację ze specjalistą.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ