Meble fryzjerskie – jakie wybrać do salonu?

0
Meble fryzjerskie – jakie wybrać do salonu?
Wybór mebli fryzjerskich do salonu to nie lada wyzwanie: muszą one być trwałe, funkcjonalne, wygodne i komponować się z resztą wystroju. Organizując wyposażenie salonu warto z góry przemyśleć jego układ oraz to, jakie dokładnie meble mają się w nim znaleźć.

Wybór mebli fryzjerskich do salonu to nie lada wyzwanie: muszą one być trwałe, funkcjonalne, wygodne i komponować się z resztą wystroju. Organizując wyposażenie salonu warto z góry przemyśleć jego układ oraz to, jakie dokładnie meble mają się w nim znaleźć. Ułatwi to skomponowanie spójnej, harmonijnej i przede wszystkim – praktycznej przestrzeni.

Jak dzielą się meble fryzjerskie?

Pod szerokim pojęciem „meble fryzjerskie” kryją się różne typy sprzętów, które z kolei – dzielą się na wielorakie modele. Planując układ salonu należy przede wszystkim wybrać miejsce dla konsoli fryzjerskich. W końcu to one wytyczają stanowisko obsługi Twoich klientów! Wybór jest szeroki i przebierać można w stylach oraz rozmiarach konsoli.

Prawdopodobnie najczęściej poszukiwanym elementem wyposażenia są fotele fryzjerskie. Jaki powinien być dobry fotel? Trwały, stylowy i wygodny dla Twojego klienta – to podstawa. Niemniej jednak, również Tobie powinien możliwie ułatwiać pracę. Fotele dostępne są w różnych kształtach, stylach i wymiarach. Ważne, aby tworzyły spójną całość z pozostałą częścią Twojego salonu!

Niemniej ważne od samych foteli fryzjerskich są myjnie fryzjerskie. Zazwyczaj stanowią wygodne, dość obszerne fotele zintegrowane z umywalką. Dzięki nim Ty możesz umyć włosy klienta, a on w tym czasie po prostu się zrelaksować. Warto zatem postawić na możliwie komfortową myjnię (na rynku dostępne są nawet myjnie z masażerem!) – w końcu pierwsze wrażenie z pobytu w salonie bywa bardzo ważne!

Jeśli już mówimy o pierwszym wrażeniu z pobytu w salonie to pod uwagę powinna być wzięta także poczekalnia dla klientów. Nie wolno zapominać o tym elemencie. Najlepiej zaplanować jej miejsce już na samym początku urządzania salonu. Powinna znajdować się blisko wejścia, być widoczna i… zachęcać naszego klienta, aby się w niej rozgościł!

Dlaczego poczekalnia jest nie mniej ważna od pozostałych elementów wyposażenia salonu? Wbrew pozorom, Twoi klienci spędzą w niej dużo czasu. Jeden klient przyjdzie za wcześnie, inny będzie o czasie, ale u Ciebie pojawi się małe opóźnienie. Często też właśnie w poczekalni Twoje klientki będą wybierać kolor farby do włosów lub podejmować ostateczną decyzję o planowanym cięciu!

Ważne jest wówczas, aby klient mógł spędzić te kilka chwil czekając  w możliwie komfortowych warunkach. Warto zatem przemyśleć, czy w naszym salonie w poczekalni mają być kanapy, fotele (a może jedno i drugie?), nie wolno zapominać także o stylowym stoliku, na którym będziesz mógł zaserwować klientom ciepłe lub zimne napoje i ułożyć czasopisma.

Twój komfort też jest istotny!

Komfort klienta to jedno… ale przecież o Twoją wygodę w trakcie pracy także należy zadbać! Dlatego równie skrupulatnie dobieraj elementy wyposażenia, która ułatwią Twoją codzienną pracę. Starannie przejrzyj ofertę hokerów fryzjerskich i wybierz model dopasowany pod siebie! Pamiętaj, że dobry hoker powinien mieć solidny mechanizm regulacji, profilowane siedzisko oraz mocną podstawę z gumowymi kółkami!

Szafki i labory fryzjerskie to kolejne meble, których w Twoim salonie nie może zabraknąć. Pamiętaj, że możesz wybierać pomiędzy masywnymi, stacjonarnym szafami, lekkimi szklanymi witrynami (na których elegancko wyeksponujesz oferowane produkty do pielęgnacji), jak i mobilnymi szafkami na kółkach, które wedle potrzeby możesz przemieszczać!

Tutaj obok mobilnych szafek warto wspomnieć o niezwykle praktycznych pomocnikach fryzjerskich. Najczęściej mają one formę miniaturowego regału na kółkach, dzięki którym możesz mieć go zawsze pod ręką. Choć pomocnik fryzjerski może się wydawać jedynie dodatkowym meblem, to w rzeczywistości będziesz z niego korzystać niezwykle często. Dlatego warto poświęcić chwilę dłużej na jego wybór: przyjrzyj się oferowanym modelom, sprawdź jakie pojemniki i uchwyty oferują i wybierz pomocnik dostosowany optymalnie do Twoich potrzeb!

Spodobały Ci się powyższe produkty? Zobacz meble fryzjerskie w pro-sprzet.pl już teraz!

Co jeszcze powinno się znaleźć w Twoim salonie?

W każdym, nawet najmniejszym salonie, powinna znaleźć się dobrze zorganizowana recepcja. Nie tylko wygląda ona reprezentatywnie, ale również Tobie ułatwia pracę – wszelkie akcesoria, notatki,  kalendarze czy elektronikę możesz mieć w jednym miejscu, co z pewnością ułatwi obsługiwanie klientów. Recepcje fryzjerskie i witryny dostępne są w różnych kolorach, rozmiarach i wariantach – od tych minimalistycznych i niewielkich, bo fantazyjne i całkiem spore. Krótko mówiąc, z łatwością znajdziesz mebel dopasowany do Twojego lokalu!

Jeśli chcesz stworzyć w swoim salonie przestrzeń przyjazną dla każdego, to nie zapomnij o meblach i akcesoriach dla dzieci! Obecnie każdy renomowany producent mebli fryzjerskich oferuje różnego rodzaju siodełka i foteliki dla dzieci. Ułatwiają one pracę z najmłodszymi, podnoszą poziom wygody oraz bezpieczeństwo. A to tylko główne powody, dla których warto w taki, niezbyt duży, mebel zainwestować!

A co z pozostałymi meblami i akcesoriami? Usiądź spokojnie przed komputerem i przejrzyj katalogi producentów: zobacz co oferują, jakie rozwiązania stosują oraz zastanów się, które z dodatkowych mebli i fryzjerskich gadżetów sprawdziłyby się w Twoim salonie.

Czy warto inwestować w renomowane marki?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy urządzając salon fryzjerski warto inwestować w produkty renomowanych producentów. Według nas jest to jedyna słuszna droga. Meble fryzjerskie może i bywają drogie, ale stanowią prawdziwe „serce” Twojego salonu. „Serce”, które musi być maksymalnie komfortowe i nie może zawieść! Wybierając produkty najlepszych marek masz gwarancję trwałości i solidnego wykonania. Po prostu wiesz, ze nabywasz „topowe” meble,  które posłużą w Twoim salonie przez naprawdę długie lata! W końcu nikt nie chce na nowo wybierać mebli co rok czy dwa, prawda?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj