WAX przeciw wypadaniu włosów

0
WAX przeciw wypadaniu włosów

Specjalistyczna seria kosmetyków trychologicznych WAX Tricho została opracowana przez ekspertów z dziedziny skóry głowy i włosów. Preparaty WAX Tricho zapewniają rozwiązanie problemu nadmiernego wypadania włosów, wynikającego z:

 • Osłabienia cebulki włosa.
 • Krótkiego cyklu wzrostu włosa.
 • Zaburzeń funkcjonowania bariery hydrolipidowej skóry głowy.
 • Nadmiernej aktywności gruczołów łojowych.

Seria Tricho składa się z serum, szamponu, peelingu i maski, których skuteczność jest poparta badaniami aparaturowymi, aplikacyjnymi oraz trichogramem*.

 

Zawarte w SERUM PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW nowoczesne kompleksy zapobiegają utracie włosów, stymulują odnowę komórek naskórka i pobudzają wzrost nowych włosów. Serum zawiera unikalny kompleks ROVISOME®Biotin ze składnikami zamkniętymi w lipidowych mikrosferach. Nowatorski sposób transportu składników aktywnych ROVISOME® Delivery System zapewnia dotarcie składników aktywnych do głębszych warstw skóry i do cebulki włosa.

Badania aparaturowe wskazują, że stosowanie serum powoduje wzrost nawilżenia  skóry głowy i ogranicza transepidermalną ucieczkę wody (TEWL).  Badanie trichogram jednoznacznie potwierdza wydłużenie cyklu wzrostu włosa po stosowaniu kuracji serum. Ponadto, w badaniach aplikacyjnych probanci potwierdzili skuteczność preparatu:

 • 76% zmniejszenie wypadania włosów,
 • 92% stymulację odnowy skóry głowy,
 • 100% odżywienie skóry głowy,
 • 100% brak obciążania lub sklejania włosów.

Serum jest przeznaczone do codziennego stosowania na skórę głowy.

 

SZAMPON WZMACNIAJĄCY PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW zawiera unikalny czynnik wzrostu ROVISOME®Biotin, w którego skład wchodzą: kofeina, biotyna, witaminy E oraz F i prowitamina B5 zamknięte w specjalnych lipidowych mikrosferach. Nowatorski sposób transportu składników aktywnych – ROVISOME® Delivery System ma zapewnić ich dotarcie do głębszych warstw skóry i do cebulki włosa. Szampon zawiera delikatne substancje myjące i może być stosowany codziennie, nawet na delikatnej skórze głowy.

Badania aparaturowe przeprowadzone na użytkownikach szamponu potwierdzają zmniejszenie wypadania włosów u 70% badanych oraz zmniejszenie objawów łupieżu u 100% badanych. W badaniach aplikacyjnych 90% probantów potwierdziło wzmocnienie włosów, poprawienie ich sprężystości i witalności.

Szampon należy używać do codziennego mycia włosów.

 

ENZYMATYCZNY PEELING MYJĄCY oczyszcza skórę głowy z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, odblokowuje ujścia mieszków włosowych. Odświeża skórę głowy i poprawia możliwość wchłaniania składników aktywnych zawartych w maskach oraz serum. Swoją niezwykłą skuteczność zawdzięcza zawartości kwasów owocowych, które wykazują właściwości keratolityczne. Pantenol i ekstrakt z marakuji dodatkowo nawilżają włosy i skórę głowy, ekstrakt z mango i alg Nori chroni je przed działaniem wolnych rodników i promieni UV.

Peeling należy stosować 1-2 razy w tygodniu.

 

MASKA PRZYSPIESZAJĄCA WZROST WŁOSÓW poprzez intensywne działanie na skórę głowy:

 • Intensyfikuje rozwój cebulek włosowych, dzięki argininie i ekstraktowi z chili , które powodują intensywniejsze ich odżywienie.
 • Dotlenia i energetyzuje, w wyniku działania argininy , która aktywizuje komórki skóry głowy i mieszków włosowych.
 • Dogłębnie nawilża, przez wzmacnianie bariery hydrolipidowej skóry, dzięki zawartym w niej oleju ze słodkich migdałów (naturalny emolient).

Maska zmniejsza wypadanie włosów oraz odbudowuje włosy suche i zniszczone. W badaniach aplikacyjnych 100% probantów potwierdziło ograniczenie wypadania, przyspieszenie wzrostu i wzmocnienie włosów.

Maskę należy stosować 1-2 razy w tygodniu, po uprzednim umyciu włosów peelingiem.

WAX TRICHO

*TRICHOGRAM W trakcie prowadzenia badań dokonano oceny wpływu kosmetyku na kondycję włosów poprzez wielokrotną aplikację badanego produktu na włosy w warunkach domowych, zgodnie z jego przeznaczeniem i sposobem użycia. Badanie mikroskopowe włosów przeprowadzono w warunkach laboratorium po uprzednim pobraniu 100 opuszek włosów od każdego probanta z okolicy czołowej i potylicznej. W badaniu mikroskopowym oceniano fazę wzrostu każdego włosa na podstawie kształtu opuszki oraz obecności osłonki łodygi, a także kąta zagięcia włosa w stosunku do opuszki. Dokonano oceny liczby włosów w fazie anagenu, katagenu, telogenu oraz liczby włosów dysplastycznych/dystroficznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj